szozdakrzysztof.pl

About

ABOUT ARCHITECT

Zacząłem przed studiami, daleko do tyłu, jeszcze jako maluch w pokoju i dniu codziennym ogólny prym wiodło Lego i wszelkiego rodzaju formy układania tych małych plastików. Potem przyszło liceum i brak czasu i chęci, zakłądając inne zajęcia. Jednak w szkole rozwinęła się u mnie pasja rysowania po wszystkim. Kartka z zeszytu, książki, ławka szkolna, krzesło czy w końcowej fazie ręce. Ten uporczywy nawyk pchnął mnie na zajęcia gdzie dostałem wycisk. Rysowałem do oporu, a po oporze, rysowałem dalej, więcej, do znudzenia.

 

Studia to okres niechęci a i pracowitości zarazem. Praca nad projektami była tak wciągająca, że pochłaniała coraz więcej czasu. Razu pewnego nawet 54h z przerwami na jedzenie i czynności higieniczne. Do tego praca nad tworzeniem własnych doświadczeń, praca w barze, rozkładanie aut na części, sprowadznie i malowane części wnętrz, rzeźba w drewnie czy w końcu malowanie aut. Nie było to jednak malowanie na jeden kolor- grafiki, czyli airbrush.Doświadczenie dało mi dużo do yślenia, bo i skupienia potrzebowałem niemało.

 

Jestem architektem z kilkuletnim doświawczeniem w projektowaniu architektury – tak zaczynałem. Moja praca z projektowanie zaczeła się tak naprawdę w momencie, gdy zacząłem pracowac na własne konto. Zaczęły się wyzwania i dziwne tematy, których nie unikałem – nie unikam do dziś. To dało mi świadomość, że każdy temat jest do ogarnięcia, wystarczy odpowiednio się przyłożyć do jego realizacji. Architektura to nie jedyny przedmiot moich działań. A przynajmiej nie ta konwencjonalna. Nazywam się czasami architektem światów. Pracuję nad modelami tworząc je od zera. Od detalu przez kubaturę do urbanistyki – i z powrotem. Całe budynki, ich detale czy produkty. Zarówno same modele są produktem, jak i efekt końcowy czyli wizyalizacja.  Moje podwórko to również Architektura wnętrz (jednak nie dlatego tak nazwałem swoją firmę) – bardzo techniczne i dokładne projekty a przy tym efektywne.

 

Przyznam, że moim konikiem jest Archicad i szkolenia – pracuję z tym programem od kilku lat, ucząc się i doskonaląc moje umiejętności- taką też wiedzę przekazuję na swoich szkoleniach. Użytkując program do pracy codziennej łączę teorię z praktycznym zastosowaniem. Nie boję się wyzwań, nowych technologii czy tematów drażliwych – podejmuję każde wyzwanie, nawet jeśli szanse są nikłe.  Którkie terminy okupione są zasadą 3ch wytycznych. Jeśli chcesz dyskutować na ten temat, to pozostańmy tylko na dyskusji. Pracuję jak każdy, za moją wiedzę, umiejętności i doświadczenie pobieram zasłużone profity. Gdy zastanawiasz się jak bardzo możesz stargować moje wynagrodzenie, zastanów się jak bardzo chcesz stargować jakość zamawianego produktu.

 

Moi klienci to firmy, z Polski, z Europy ale również z Ameryki Północnej i Azji, komunikacja to klucz, który pozwala każdemu użytkownikowi na pozytywną relację. Wychodząc z tym przesłaniem, nie oceniam klienta, tylko realizuję jego zamysły.