szozdakrzysztof.pl

Na ile wyceniasz Swoją pracę?

Zastanawiam się jak odpowiesz mi na to pytanie? Na ile wyceniasz swoją pracę? Wiesz w ogóle jakie masz stawki?

Skąd powyższe pytanie? Po prostu wiele osób, szczególnie po studiach nie potrafi samemu siebie określić, a co dopiero podać stawki za którą chciało by pracować. Zaczynamy na rozmowie o pierwszą pracę. Pamiętam siebie, nie wiedziałem co to znaczy netto a co brutto i co się z tym wiąże. A to jak się wtedy ubierałem? Żenada po prostu. Patrząc wstecz chyba każdy z nas ma wrażenie, że wówczas ami siebie byśmy nie zatrudnili!! To się nazywa rozwój. Popatrzcie na swoje zdjęcie sprzed kilku lat i wypunktujcie swoje a raczej jego- jej największe wady.

Ok, ale po kolei. Ile zarabiasz?

Każdy z nas, zaraz po studiach chciałby zarabiać naprawdę dużo, jednak wówczas człowiek jest zielony jak wydzielina ogra. Nie nadaje się do niczego. Z biegiem lat nabieramy doświadczenia i się zmieniamy, rozwijamy powiecie. Ale czy na pewno ze wszystkim nadążmy? Nie byłbym sobą gdybym nie ośmielił się stwierdzić, że własnie nie nadarzamy, a czasem nie mamy honoru zrzynając od innych. Widziałeś coś u kogoś i czytałeś na jego stronie, wygląda zajebiście? No tak, wygląda,jednak czy wiesz jak to naprawdę ubrać? Może to co jest wpisane na stronie to tylko część tego co w rzeczywistości się za tym kryje. Jeśli nie rozszyfrujesz tego nie będziesz w stanie ocenić. Z biegiem czasu również zauważysz, że Twój pomysł z bycia jedynym, pierwszym i niepowtarzalnym po prostu nie wypalił- zabrakło tego czegoś. Ile więc zarabiasz? Wiesz?Zakładam że tak, to wprost genialnie, a jakby napisał klasyk – Zajebiście. A powiedz mi dlaczego tak zarabiasz? Bo wiesz co robisz, bo umiesz ustawić sobie zespół, bo wiesz coś czego chcą nauczyć się inni? No to zajebiście. A teraz z łaski swojej przelicz to na godziny!! Wiem, że nie wszytko da się przeliczyć na godziny, ale postaraj się. Udało się? Wyśmienicie.

BigMan at work in #archihelponline project

Ja ci tyle nie dam za to co wiesz, co umiesz i co sobą reprezentujesz

Dlaczego? Bo dla mnie nie jest to cena wygórowana, jest to cena którą zamierzam zbić. Nie chcę podważać Twojej kompetencji ale wiesz jak jest. Nie myśl sobie, że nie cenię tego co robisz, wręcz przeciwnie. Ale i tak nie dam ci tego ile żądasz. Dałeś mi większy rabat? Super, ale zaczynam się zastanawiać, dlaczego? Skoro usługa nie uległa zmianie? A ty jak myślisz?

A teraz zamieńmy role.

Zastanów się dlaczego dałem Ci cenę za godzinę pracy? Bo tak jest najłatwiej. Cena za dojazd jest odpowiednio policzona, aby przy większej liczbie mogła zostać sprowadzona do paliwa i eksploatacji pojazdu.

Jeśli cenisz wiedzę, którą później przekujesz w naprawdę duży zysk, dlaczego podważasz sam sobie jej słuszność?Czy jeśli Ty wykonujesz swój zawód a ja mam sprawić abyś zarobił/a o wiele więcej, to czy decydujące karty gra tutaj cena czy wartość jaką ta wiedza prezentuje.

Powyższe rozważania są sumą wielu spotkań, negocjacji z klientami jak również jest to pełna suma sytuacji które spotykają mnie na wielu szkoleniach. Zbieżność z jednym wydarzeniem jest mniej niż możliwa 🙂

%d bloggers like this: