szozdakrzysztof.pl

Jak wygląda szkolenie online

Wielokrotnie rozmawiam z osobami zainteresowanymi szkoleniem z programu Archicad lub Artlantis. Zawsze pytanie jest takie samo: jak wygląda szkolenie.

Szkolenie to przede wszystkim przekazanie odpowiedniej wiedzy, czasem pomocy. Jak każda usługa tak i szkolenia mają swój regulamin, który w aktualnej wersji zawsze możemy zobaczyć tutaj . Jest to strona z regulaminem określającym wszystkie zasady obowiązujące podczas szkoleń. Jeśli się z nim nie zgadzacie, poinformujcie mnie o tym przed szkoleniem. W przeciwnym razie uważam, że się na niego zgadzacie i akceptujecie bez zastrzeżeń.

Przystępując do szkolenia zgadzasz się z punktami regulaminu

jak robić porządne notatki
jak robić porządne notatki

Co w regulaminie? Na pewno określenie i wyjaśnienie do czego służą kursy i szkolenia online. To na początek. Jednym z pierwszych punktów jest określenie , że nasza praca odbywa się w trybie one-on-one czyli jeden na jednego. Nie zgadzam się jako prowadzący szkolenie abym pokazywał funkcje programu a po drugiej stronie 10 osób ogląda jak to wygląda. Miałem kiedyś przykra sytuację, gdzie prowadziłem szkolenie a osoba po drugiej stronie wrzuciła mnie na rzutnik i tak prowadziła swoje „zajęcia”. Na szczęście po 5 minutach ktoś z sali zadał pytanie, druga osoba go poparła i tak wyszło na jaw. W takim przypadku domagam się wyrównania czyli liczba osób x godzina pracy. Oprócz tego, że pracujemy w systemie jeden na jeden istnieją oczywiście wyjątki i odstępstwa, jednak o tym należy przeczytać w regulaminie.

Regulamin definiuje również jak wygląda komunikacja zdalna tzn wszystkie pliki i dokumenty pozostają na komputerze osoby szkolonej, nie mam możliwości bez zgody i wiedzy osoby szkolonej przegrać cokolwiek, szczególnie że program używany do komunikacji jasno to sygnalizuje. Wspomnianym programem do komunikacji jest Teamviewer. Jako osoby szkolone możecie pobrać ten program ze strony producenta ZA DARMO i używać do szkoleń. Instalujemy wówczas program jako użytek własny /nie komercyjny. Jak to zrobić? Pokazuje ten filmik.

Dalsza część regulaminu określa sposoby płatności. Znajdują się tam również odnośniki do szybkich płatności online. Jeśli mamy zajęcia w środę i do środy rana nie wpłynie do mnie wpłata , zajęcia po prostu się nie odbywają. Jest to oczywiste, ponieważ jest to usługa online, po jej wykonaniu może być naprawdę różnie. Nie oskarżam ani nie generalizuję ale zdarzają się takie przypadki gdzie ktoś „zapomina” mi zapłacić. A raczej zapominał. W chwili obecnej regulamin określa jasno, że 14.
W przypadku nieuiszczenia opłaty za szkolenie zajęcia nie odbywają się.

Zainteresowany zajęciami i możliwością konsultacji telefonicznej gdy zdarzy się problem? Informacja jak to wygląda i jak wyglądają płatności również określa regulamin

„nie przyjdę bo się nie wyrobię, tzn wyrobię ale nie przyjdę”

Regulamin w związku z wieloma takimi przypadkami również reguluje tę kwestię.

W przypadku uiszczenia opłaty i odwołania zajęć przez uczestnika w dniu szkolenia, opłata za zajęcia na które nie stawił się szkolony przepada na rzecz szkolącego.

W przypadku gdy zarezerwowaliście termin i godzinę czy dwie przed dajecie znać, że jednak to nie ten czas i nie ta godzina, zajęcia z waszej decyzji nie odbywają się. Jednak ponieważ sytuacja nie pozwala mi z kuli krótkiego czasu na załatanie tego czasu, przepadają na rzecz szkolącego. Pamiętajcie proszę że wy wykonując projekty w ten sposób zarabiacie, utrzymujecie siebie, rodzinę, biuro, samochody, zwierzęta.

Prowadzenie szkoleń czyli dzielenie się z Wami moją wiedzą, doświadczeniem to mój zawód. Tak zarabiam na życie. Prowadząc szkolenia pracuję tak samo jak Wy wykonując projekty czy modele. Jeśli zostanie zarezerwowany czas wówczas to znak, że tu rezerwujecie czas ze mną. Tak jak było o nieraz opisywane przeze mnie we wpisach, nie ma znaczenia czy uczymy się archicada, rysujemy, czy gadamy o architekturze czy programach. Pracujemy, dyskutujemy i rozwijamy Waszą wrażliwość na tematy dotyczące archicada i projektowania. Dlatego jeśli zdecydujecie się na zajęcia jak do wszystkiego , należy do tego podjeść z powagą i szacunkiem. Moja córka chodzi na sztuki walki. Płatne są one za miesiąc z góry. Jeśli nie zjawi się na zajęciach w danym tygodniu, jest to jej strata. To tylko jeden przykład. Drugi z czasów mojego liceum: chodziłem na zajęcia z matematyki aby przygotować się do matury. Tam nie było ” nie wyrobię się” albo „dzisiaj chyba nie dam rady, ale jeszcze zobaczę”. Jeśli nie zjawiłem się na zajęciach, to na kolejnych musiałem uzupełnić płatność. Bo to była moja decyzja, że nie przyjechałem. Osoba ucząca mnie matematyki była na miejscu i czekała.

Wzajemny szacunek

Wzajemny szacunek jest elementem niezwykle ważnym, czy to w biznesie dużym czy małym. Bez tego nie ma postępu, nie ma zaufania. Jeśli nie będziemy się szanować, wówczas możemy ze sobą w ogóle nie rozmawiać. Brak odpowiedzialności za swoje słowa czy czyny jest brakiem szacunku do wszystkich wokoło.

#archicadnagodziny   #kursarchicadonline   #archicadmentoring

%d bloggers like this: