szozdakrzysztof.pl

W czym archicad jest lepszy?

W czym archicad jest lepszy od tego w czym dotychczas pracowałeś? lub pracowałaś?

Nie wiem czy archicad ma być w czymkolwiek lepszy. Na pewno jest to program który jak każdy kombajn jest jedyny w swoim rodzaju. Ale po kolei. Archicad powstał naprawdę lata temu z zamysłem pracy dla architektów. Nie sądzę aby twórcy już wtedy przewidzieli jak się będzie cała sprawa rozwijać. Gdy ja zaczynałem dawno temu, na początku studiów dorwałem wersję która w porównaniu do dzisiejszych wersji nie potrafiła prawie nic. Osoba która zaczęła naukę na wersji 22 powiedziała by ” przecież tu się nic nie da zrobić”. A wyobraźcie, że dało się zrobić dosłownie wszystko. Oczekiwania rosną wraz z rozwojem danej aplikacji. Dlaczego uważacie że to archicad ma być w czymś lepszy? TO WY macie być lepsi i pracować coraz lepiej. Nie sam program. To nie program projektuje za was. Jeśli nie będziecie w stanie się z nim skomunikować, jak chcecie z nim pracować?

Archicad jest do bani

Takie opinie też wiele razy słyszałem podczas zajęć. A raczej na ich początku. Po pierwszych zajęciach , w trybie online już tak nie było. Oczywiście zdarzyło mi się pracować z kilkoma osobami , które mimo wszystko po skończonej nauce stwierdzały, że jednak to nie program dla nich. Jedna z nich nawet pokusiła się o stwierdzenie, że kilka godzin temu chciała zrezygnować bo ten program jej nie kręci. Nie musi. Archicad to nie facet czy kobieta która ma kręcić. Choć i tak się zdarza. Praca z tym programem jest specyficzna, zresztą jak z każdym z programów których używamy. Czy to PS, czy blender to kazdy ma inną specyfikę.

Niestety słyszałem to również od osób które maczają palce w innych programach. Czy to Revit Czy Vectorworks. Nawet udało mi się oberwać tekstem „w Archicadzie pan tak nie zrobi”, jednak Pan nie wiedział , że rozmawia z pasjonatem i szkoleniowcem. Nie ukrywam i nie ukrywałem przed nikim, że wszystkiego nie wiem, bo i po co taką wiedzę ukrywać. Jednak to co mi pokazano na targach w Vectorworksie rozbawiło mnie, ponieważ to samo robie swobodnie w archcadzie.

Archicad jednak może być do bani. Zaczynając jakiekolwiek szkolenie musimy przedstawić sami sobie cel jaki chcemy uzyskać po szkoleniu. Jeśli przychodzimy na szkolenie bez określonego celu, nie mamy drogi w którą chcielibyśmy pójść, to jak wybrać się na polibudę na studia, ale o 8 rano 1 października zastanawiać się na jakie studia iść. Bezsens, nieprawdaż?

Archicad ma możliwości

Archicad ma tyle możliwości w sobie, ile my mamy zapału do tego aby go ogarnąć. Kilka dni temu miałem ciekawą rozmowę z jedną z moich ulubionych kursantek… Pozdrowienia Pani Ewo z tego miejsca. Rozmawialiśmy nt wizualizacji w Archicadzie i doszliśmy do wniosku, że Cienerender ma duże możliwości, jednak nie ma wszystkiego czego nam brakuje i co by nam się przydało do pracy. O tym przeczytacie jednak jutro. Tak, jutro też pojawi się post. 🙂 Rozmawialiśmy nt programów do wizualizacji i nie wchodząc w detale tej rozmowy chyba określiliśmy kierunek w który należy pójść.

archicadnagodziny   #kursarchicadonline   #archicadmentoring  #archihelponline #archihelp

%d bloggers like this: