szozdakrzysztof.pl

samodzielna księgowość?

Ryzyko samodzielnej księgowości

Kiedy zakładamy naszą pierwszą firmę, a nasz budżet jest ograniczony, próbujemy jak najwięcej rzeczy wykonać samodzielnie. Wydaje nam się, że wówczas inwestujemy wyłącznie naszą pracę, a zatem oszczędzamy pieniądze.

thumb_rachunkowe.jpgFaktycznie tak jest – tracimy też nasz czas, który poświęcony na ważniejsze sprawy mógłby przynieść nam większe oszczędności lub co najważniejsze spore zyski. Wszystko jednak zależy od czynności. Jeśli bowiem mowa o pomalowaniu ścian czy rozesłaniu maili, rzeczywiście warto poświęcić troszkę czasu, ewentualnie być zmęczonym i niewyspanym, ale nie zatrudniać dodatkowych pracowników. Są jednak tematy, w których specjalista staje się niezbędny, a wykonywanie danych czynności na własną rękę nie jest oszczędnością, a raczej początkiem sporej straty. Mowa tu oczywiście o samodzielnym prowadzeniu księgowości.

Jakie jest ryzyko? Przede wszystkim przepisy zmieniają się niezwykle szybko i z ogromną częstotliwością, dlatego też bardzo trudno jest nadążyć za tym, by wszystko wypełnić i rozliczyć samemu w odpowiedni sposób i w odpowiednim terminie. Jeśli nam się to uda, to rachunkowość nas pochłonie tak bardzo, że nie będziemy mieli czasu na nic innego, a zatem nasze firma nim zacznie się rozwijać zacznie upadać. Co gorsza każdy najmniejszy błąd, może skończyć się dla nas sporą karą finansową, która ani nie jest potrzebna, ani co najważniejsze raczkująca działalność może nie udźwignąć. Warto więc zainwestować w tym temacie w specjalistę, tym bardziej, że usługi księgowe dla małych, początkujących firm nie są drogie. Dzięki takiej decyzji nie tylko oddajesz najtrudniejszy właściwie dział Twej działalności w ręce specjalistów, ale całe ryzyko z nim związane, przekładasz właśnie na biuro. To ono bowiem ponosi odpowiedzialność za źle rozliczone dokumenty czy jakiekolwiek opóźnienia w ich złożeniu. Z pewnością nie warto podejmować ryzyka płynącego z prowadzenia księgowości samodzielnie. Znajdź w internecie hasło biuro rachunkowe Warszawa i ciesz się spokojnym sumieniem i myślą, że Twoje finanse są w dobrych rękach i nic nie grozi Twojej firmie.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: