szozdakrzysztof.pl

masaż w biurze …fanaberia?

Masaż w biurze idealny dla pracujących w pozycji siedzącej

Masaż w biurze to nowoczesny sposób na masowanie osób, które pracują o wiele godzin w pozycji siedzącej. Praca biurowa wiąże się bowiem z siedzeniem ci najmniej osiem godzin dziennie w pozycji, która jakby by popatrzeć nie jest naturalna dla człowieka.

 

Ludzie bowiem tak zostali zaprogramowani przez naturę, że powinni prowadzić aktywny tryb życia. Praca, a również inne elementy, takie jak robienie zakupów przez internet, telewizja, jak i kontaktowanie się z innymi ludźmi poprzez sieć nie sprzyjają aktywności fizycznej, która jest dla nas jak najbardziej wskazana.

Praca biurowa i siedzący tryb życia nie sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Powoduje on wszelkiego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do poważnych schorzeń. Wśród nich możemy wymienić przede wszystkim bóle głowy i kręgosłupa, ogólne zmęczenie, przemęczenie mięśni. Ból kręgosłupa, który występuje przez długi czas może spowodować zwyrodnienia, jak również uszkodzenia, których nie da się już zatrzymać. Trzeba zatem dbać o swoje zdrowie i samopoczucie i ruszać się jak najwięcej,. Bo jak mówi znane przysłowie, ruch to zdrowie. Można sobie pomóc również w inny sposób. Dla pracujących w biurze doskonałym sposobem na szybkie pozbycie się napięcie mięśniowego i bólu jest masaż w biurze.

Masaż w biurze – jak się go wykonuje?

Masaż w biurze to sposób na pozbycie się dolegliwości mięśniowych, napięcia mięśniowego, stresu, jak również zwiększenie efektywności i wydajności pracownika. Masaż wykonuje się jak sama nazwa mówi w miejscu pracy pracownika. Jego czas trwania to zaledwie 10-15 minut. Wykonuje się go przez ubranie, czyli nie powoduje ona rozbicia dnia pracy pracownika. Wykonanie masażu nie wymaga stosowania żadnych środków poślizgowych, Do przeprowadzenia takiego masażu potrzebne jest jedynie jakieś miejsce, w którym pracownik będzie mógł się rozluźnić. Takim miejscem może być również przykładowo sala konferencyjna. Masaż taki przeprowadza się na specjalnie to tego celu przygotowanym krześle, na którym pracownik siada przodem. Pozwala ono na rozluźnienie masowanych partii ciała. Masaż w biurze obejmuje następujące partie:

  • głowa,
  • kark,
  • ramiona,
  • przedramiona,
  • dłonie.

Masaż ma charakter relaksacyjny i pomaga usunąć efekty zmęczenia. Wykonuje się go stosując następujące techniki:

  • akupresura,
  • shiatsu,
  • masaż klasyczny,
  • terapia manualna.

Masaż w biurze – korzyści

Masaż powoduje, że pracownik czuje się lepiej, a przez co pracuje lepiej, szybciej, wydajniej. Masaż taki jest zatem zarówno korzystny dla pracownika, jak i pracodawcy. Jeśli pracodawca sponsoruje pracownikowi taki masaż to czuje on, że pracodawca dba o jego zdrowie. Pracodawca tworzy zatem u pracownik pozytywny wizerunek jako osoby dbającej o zdrowie i dobre samopoczucie swoich przeciwników. Pracownicy korzystający z takiego masaż rzadziej się uskarżają na bóle, a przez co rzadziej opuszczają miejsce pracy z powodu konieczności wizyty u lekarza


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: