szozdakrzysztof.pl

Nie masz czasu jeździć na szkolenia?

Nie masz czasu jeździć na szkolenia?

Przy wszystkich szkoleniach najlepszym zawsze wydawało mi się podróżowanie. Wsiadasz w samochód, pociąg i ruszasz. I nie samo szkolenie jest tak ekscytujące jak dotarcie na nie. Przy pierwszym wyjeździe jest genialnie, przy drugim też. Gdy jednak robi się to przynajmniej dwa razy w tygodniu nie jest już tak komfortowo. Zaczynają się schody spowodowane brakiem czasu. I to właśnie on jest główną przyczyną rezygnacji ze szkoleń. Brak czasu na przejazd, dojazd. To jedna strona medalu. Druga to tzw dostępność. Osoby z województw północnych rzadko decydują się przemierzać kraj w poszukiwaniu szkoleń. Tu działa zasada dostępności. Im bliżej tym bardziej dostępnie.

Korki

Niedawno słyszałem bardzo ciekawe spostrzeżenie: Która grupa zawodowa najczęściej stoi w korkach? Odp.: Piłkarze.

Niezależnie czy jest to droga z Warszawy do Katowic, z Lublina do Katowic czy z Opola lub Częstochowy, zawsze po drodze coś nam się przydarzyć może. Korki spowodowane idiotami za kierownicą, przebudową lub po prostu nadmiernym ruchem. Wsiadając do auta musisz wiedzieć w którą stronę zmierzasz, a potem jeszcze musisz wrócić. Czasami jest to frustrujące.

Kiedy jednak jak nie teraz zabrać się za podnoszenie własnych kwalifikacji. I o ile w wielu przypadkach trzeba zawsze być na miejscu, to często da się inaczej.

Kilka sesji temu rozmawiałem z kursantką, która uświadomiła mi, że nie do końca robię to, co sprawia mi przyjemność. Nie powiedziała tego w taki sposób, wręcz przeciwnie- rozmowa zupełnie tego nie dotyczyła. Chodziło bardziej o odczucie. Uwielbiam prowadzić zajęcia, siedzieć w biurze rozmawiając z druga osobą, która jest obok. Zawsze można wymienić się doświadczeniami, można patrząc na tą osobę odczytać jej samopoczucie, a wówczas zmienić tok zajęć, pokazać coś drugi, trzeci raz.

Dla kogo zajęcia w biurze? Dla każdego kto chce podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać wiedzę. Często podczas zajęć kursant/ kursantka wykonuje dane ćwiczenie, a ja widząc, grymas na twarzy przerywam i pomagam. Tutaj ma swój wielki plus kontakt bezpośredni.

ARCHICAD ONLINE

Nie zawsze i nie dla każdego można taki kurs zastosować. Pamiętajmy, że szkolenie online, czy to w przypadku pojedynczej sesji czy całego kursu, wymaga pewnej organizacji ze strony osoby uczącej się. Przede wszystkim potrzeba minimalnej wiedzy technicznej. Jaka to wiedza? Zainstalowanie programu do komunikacji. W tym roku odbyłem już dość sporo sesji online i muszę stwierdzić, że nie różnią się one znacznie od sesji na żywo. Możemy widzieć się online lub nie, kwestia komfortu użytkownika. Wiedza jest dokładnie taka sama w przypadku obu rodzajów nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: