Blenderarchitektury,  freelancer,  Kurs Archicad

Nie masz czasu jeździć na szkolenia?

Nie masz czasu jeździć na szkolenia?

Przy wszystkich szkoleniach najlepszym zawsze wydawało mi się podróżowanie. Wsiadasz w samochód, pociąg i ruszasz. I nie samo szkolenie jest tak ekscytujące jak dotarcie na nie. Przy pierwszym wyjeździe jest genialnie, przy drugim też. Gdy jednak robi się to przynajmniej dwa razy w tygodniu nie jest już tak komfortowo. Zaczynają się schody spowodowane brakiem czasu. I to właśnie on jest główną przyczyną rezygnacji ze szkoleń. Brak czasu na przejazd, dojazd. To jedna strona medalu. Druga to tzw dostępność. Osoby z województw północnych rzadko decydują się przemierzać kraj w poszukiwaniu szkoleń. Tu działa zasada dostępności. Im bliżej tym bardziej dostępnie.

Korki

Niedawno słyszałem bardzo ciekawe spostrzeżenie: Która grupa zawodowa najczęściej stoi w korkach? Odp.: Piłkarze.

Niezależnie czy jest to droga z Warszawy do Katowic, z Lublina do Katowic czy z Opola lub Częstochowy, zawsze po drodze coś nam się przydarzyć może. Korki spowodowane idiotami za kierownicą, przebudową lub po prostu nadmiernym ruchem. Wsiadając do auta musisz wiedzieć w którą stronę zmierzasz, a potem jeszcze musisz wrócić. Czasami jest to frustrujące.

Kiedy jednak jak nie teraz zabrać się za podnoszenie własnych kwalifikacji. I o ile w wielu przypadkach trzeba zawsze być na miejscu, to często da się inaczej.

Kilka sesji temu rozmawiałem z kursantką, która uświadomiła mi, że nie do końca robię to, co sprawia mi przyjemność. Nie powiedziała tego w taki sposób, wręcz przeciwnie- rozmowa zupełnie tego nie dotyczyła. Chodziło bardziej o odczucie. Uwielbiam prowadzić zajęcia, siedzieć w biurze rozmawiając z druga osobą, która jest obok. Zawsze można wymienić się doświadczeniami, można patrząc na tą osobę odczytać jej samopoczucie, a wówczas zmienić tok zajęć, pokazać coś drugi, trzeci raz.

Dla kogo zajęcia w biurze? Dla każdego kto chce podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać wiedzę. Często podczas zajęć kursant/ kursantka wykonuje dane ćwiczenie, a ja widząc, grymas na twarzy przerywam i pomagam. Tutaj ma swój wielki plus kontakt bezpośredni.

ARCHICAD ONLINE

Nie zawsze i nie dla każdego można taki kurs zastosować. Pamiętajmy, że szkolenie online, czy to w przypadku pojedynczej sesji czy całego kursu, wymaga pewnej organizacji ze strony osoby uczącej się. Przede wszystkim potrzeba minimalnej wiedzy technicznej. Jaka to wiedza? Zainstalowanie programu do komunikacji. W tym roku odbyłem już dość sporo sesji online i muszę stwierdzić, że nie różnią się one znacznie od sesji na żywo. Możemy widzieć się online lub nie, kwestia komfortu użytkownika. Wiedza jest dokładnie taka sama w przypadku obu rodzajów nauki.

Please visit my site, feel free to read and watch. I create, mage digital world for you. I do models, sculpts, design furnitures and all kind of details. I am the architects, I make homes, biureaus and other buildings. What does my nickname means? My soul, my life, my freedom. Being proud to work with great people and for the great people. Who is great people? You, You, and You. And that man, woman standing next to You. Make Yourself proud

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: