szozdakrzysztof.pl

Archicad – odkrywamy na nowo

Odkryj na nowo program Archicad

Czy da się jeszcze coś odkryć? Oczywiście, że tak. Pracując z architektami, którzy wiele lat poświęcili pracy z tym programem śmiem zauważyć, że wiele osób zapomina o rozwoju. Ciągły rozwój i dążenie do poprawy jakości własnej pracy jest tym co sprawia, że się nie cofamy. Nie ważne czy minęło 5 czy 15 lat, zmiany w samym tylko programie następują co roku. Nie namawiam absolutnie nikogo do każdorazowego kupna tego kombajnu, jednak daje on bardzo duże możliwości. Gdy nie będziemy tego robić tak naprawdę ze wszystkim możemy sobie poradzić. Zgłębiając tajniki wiedzy , jak to ładnie brzmi, zauważamy że wiele spraw możemy obejść. Jedyne co nam w tym pomoże to własna kreatywność. Tylko czy mamy na to czas? Zazwyczaj nie mamy na to czasu więc i w ten temat się nie zagłębiamy. Odkryj na nowo program Archicad a on da się poznać z lepszej strony.

 

Gdy rozmawiam z ludźmi, wiele osób skarży się, że co wersja coś się zmienia, menu wygląda obecnie inaczej, dodane zostały nowe funkcje, ale PO CO? Dla naszej wygody. Jednak nici z naszej wygody, jakkolwiek byśmy się nie starali, puki nie dojdziemy do jednego z najbardziej oczywistych wniosków: praca w archicadzie polega na nauce kategorii narzędzi i ich miejsca. Każde menu czemuś służy, każde jest pewnym zbiorem narzędzi które , choć czasem się tak nie wydaje, są poukładane. Nie musimy uczyć się ich umiejscowienia na pamięć, wystarczy że skojarzymy kategorie. Projekt, dokument, edycja. Każde z tych menu odpowiada za inny kawałek tortu w całym projekcie. Jeśli przyzwyczaimy przede wszystkim siebie do tego podziału, nauka samego programu idzie naprawdę z górki.

 

trzeba chcieć

Oj tak, to czasami jest najtrudniejsze do zrobienia.Mimo początkowych chęci, bardzo często nie ma siły na sprawne kontynuowanie nauki. To praca, rodzina, pies, telefon, sport, telefon, plac zabaw, telefon. To sprawia, że na koncentrację zostaje nam naprawdę mało czasu. A szkoda, bo godzinka dziennie przez 2 tygodnie działa cuda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: