freelancer,  Frywolnie,  Projektowanie

Archicad 1,2,3,4…,100

Wielokrotnie na zajęciach pada stwierdzenie o ilości pracy, która potrzebna jest aby opanować problemy które pojawiają się w trakcie. Jeśli wystąpią one w trakcie kursu, idealnie ponieważ możemy je na kolejnych zajęciach rozwiązać.

Projektowanie to złożony proces. W Archicadzie możemy go albo sobie ułatwić albo utrudnić. Wspominana przeze mnie wielokrotnie automatyka wielu procesów sprawia, że idzie to o niebo szybciej niż przy podejściu tradycyjnym. Bardzo ważnym aspektem jest raz: znajomość podstawowych narzędzi do projektowania, dwa umiejętne korzystanie z posiadanych bibliotek.

Czasem i to nie wystarcza. W moim przypadku, projektanta bibliotek #gdl, automatyzacja na przykładzie projektów ogrodzeń przebiegła na tyle sprawnie, iż zaprojektowałem obiekt któremu mogę nadawać większość parametrów. Szerokości, wysokości i proporcje, materiały. Wszystko to sprawiło, iż projekt ogrodzenia w kilku moich ostatnich projektach poszedł naprawdę szybko. Jednak ten proces nie wziął się z nikąd. Nie powstał w chwili jego wymyślenia. Trwa on nieprzerwanie od 10 lat.  Ć

Ćwiczenia w programie Archicad to również moja codzienność. Bo skąd niby te wszystkie dziwne rozwiązania i sposoby pracy o których mowa na zajęciach? Oczywiście z praktyki.

Moja sugestia do każdego za każdym razem: Rozpoczynając pracę ze mną na zajęciach zgadzacie się dostosować do trybu zajęć. A w ich skład wchodzą zajęcia stacjonarne ze mną w biurze, jak i ćwiczenia w domu. Mogę wskazać osoby które zakorzeniły sobie tę ideę w umyśle i w trakcie zajęć naprawdę dużo ćwiczyły. Zarówno Panowie jak i Panie. Nie odbywa się to jednak samoistnie. Wymaga wielokrotnie dużego wsparcia rodziny w pomocy przy nawet prostych dotychczas codziennych obowiązkach. Da się to zorganizować.

Ćwiczenia

Ideałem jest kiedy ćwiczymy codziennie przynajmniej godzinę. Możliwe? Oczywiście, kwestia podejścia i pewnego poświęcenia. Pracując nad swoją marką, robię to często w nocy. Mój dzień zaczyna się przed 8 rano a kończy codziennie po 3 w nocy. To jest mój tryb dnia, gdzie mam czas dla rodziny, dla moich pupili jak i na pracę z ludźmi czy przed komputerem. Styl życia, to jest właśnie ten motyw.

Zmiana stylu życia wymaga pewnych zmian w życiu osobistym. Tak jak przy zmianie stylu życia na fit, jest to dokładnie ten sam proces. Jedyną różnicą jest fakt wykonywania danej czynności. Zmiana stylu życia na pracoholika z drugiej strony niesie za sobą bardzo wiele negatywnych zdarzeń, jak wyczerpanie organizmu, niewyspanie i przemęczenie, o rozdrażnieniu i apatii nie wspominając. Dlatego nie należy rzucać się na to od tak. Proces ten musi być stopniowy i przemyślany.

Nie zmienia to jednak faktu, że najważniejszym elementem naszej nauki jest ciągłe i twórczo odtwórcze powtarzanie zadań.

i.

Please visit my site, feel free to read and watch. I create, mage digital world for you. I do models, sculpts, design furnitures and all kind of details. I am the architects, I make homes, biureaus and other buildings. What does my nickname means? My soul, my life, my freedom. Being proud to work with great people and for the great people. Who is great people? You, You, and You. And that man, woman standing next to You. Make Yourself proud

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: