szozdakrzysztof.pl

nic do stracenia

nic do stracenia

Czasem taka myśl nie przechodzi nam przez głowę. Wychowujemy się w świecie, gdzie zawsze coś musimy zyskać, a jeśli tak się nie stanie, stwierdzamy, że straciliśmy. Nie jest to przecież prawdą. Jeśli chciałbym trochę pograć się w promieniach wschodzącego słońca a nie wstanę wystarczająco wcześnie, to nie znaczy że straciłem te promienie i ów ciepło – bo nigdy ich nie miałem. Jak więc mogę stracić coś czego nie mam?

Jaki to ma sens?

Odwaga w podejmowanych decyzjach na pewno ma sens. Niedawno na lodowisku byłem świadkiem jak chłopak chciał podejść do atrakcyjnej dziewczyny która mu się podobała, jednak nie wiedział czy ma się koło niej przewrócić na łyżwach, podjechać jako macho czy jak? W końcu nie wytrzymałem i wtrąciłem się aby po prostu podjechał i zaprosił ją na kawę, bo jak mu domówi to i tak nic nie traci.

Nie wiem czy moja rada poskutkowała, czy potraktował mnie jak kogoś kto wtyka nos w nie swoje sprawy, jednak podjechał i zagadał. Co miał do stracenia? To że powie mu „spadaj”. I tyle.

Stawiamy sobie wyzwania

Na co dzień stawiamy sobie wiele wyzwań, są to mniejsze lub większe sprawy. Pamiętajmy, że to co dla jednego będzie sprawą błahą, dla drugiego może być niebagatelnym wyzwaniem. Doceniajmy nawet najmniejszy krok. Dla mnie podejść do konia, chwycić go za pysk i przeprowadzić nie jest problemem. Jednak niektórzy nawet przez płot do takiego zwierzęcia nie podejdą. Z jednej strony jest to strach, z drugiej nieznajomość zachowań takiego zwierzaka. A co tego typu wpis jak powyżej ma wspólnego z nauką Archicada i szkoleniami? Bardzo dużo mimo pozorności bagatelizacji. Stawiajmy sobie wyzwania, podejmujmy je podnosząc sobie poprzeczkę, samodzielnie. Zawsze na szkoleniach proszę o wykonywanie systematyczne ćwiczeń, i zawsze jest pytanie czy mają być zapisywane jako osobne pliki czy w jednym. A i moja odpowiedź jest zawsze taka sama: to zależny od Pana/Pani. Naprawdę ni sprawdzam owych zadań domowych.Wychodzą one same; poprzez popełniane błędy, pytania które się pojawiają jak i poprawienie wykonywania funkcji jak rysowanie ściany czy wycinanie stropu.

najgorsza jest okazja której nie wykorzystamy

TO jest najgorsze co możemy zrobić. Nie korzystać z okazji. Jeśli tłumaczeniem jest że nie mamy czasu na ćwiczenia w domu, to po co podejmujemy wyzwanie nauki? Tutaj już we własnym zakresie musimy się zorganizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: