szozdakrzysztof.pl

liczy się podejście

Liczy się podejście.. to takie same stwierdzenie jak „mały ale wariat”.

generalnie jeśli mamy do dyspozycji całą gamę własnych produktów, to możemy liczyć, że coś od nas wezmą. No właśnie „coś” ale pytanie co. Z jednej strony zastanawiamy się nad tym ile czegoś możemy sprzedać, ile własnych usług wykonać. Z drugiej zaś strony mamy ich tyle, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego naraz ogarnąć.

Człowiek orkiestra to mit

Chcesz być człowiekiem orkiestrą? A po co? Spotykam się coraz częściej z ludźmi którzy rezygnują z usług tych, którzy mogą zaproponować im wszystko. Niedawni miałem rozmowę z wykonawcą, który zapewniał mnie że zrobi dla mnie cały zakres usług które mam do wykonania. Jak się okazało nie chciał tego robić sam a zostać pośrednikiem i na tym zarobić. Tez dobre, jednak ja szukałem wykonawcy końcowego a nie pośrednika.

I tak do współpracy nie doszło.

Jeśli jednak projektujemy wnętrza, nie zajmujmy się elewacją czy ogrodem. Jeśli zajmujemy się danym tematem, ogarniajmy go od początku do końca, bo połowiczność sprawi, że stracimy klienta i zaufanie rynku.

Łączymy zawody

To już jest któreś z kolei przemyślenie tego typu. Obecnie pracuję z Panią, która ma świetne podstawy i możliwości, trzeba jedynie je odpowiednio nakierować jak również podeprzeć wiedzą i ćwiczeniami. Jednak kursantka jest bardzo zdyscyplinowana i zmobilizowana do tego aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Brawo.  Ale słowo na niedzielę ma być zupełnie inne. Jeśli zajmujemy się czymś w czym jesteśmy dobrzy i chcemy się od tak przebranżowić, należy się zastanowić czy jest to aby rozwiązanie o które nam tak naprawdę chodzi. Jeśli sprzedawaliśmy np lampy, możemy się w to dalej bawić, ale przy okazji projektowac nowe ciekawe wzory. Jeśli handlowaliśmy kominkami, co stoi na przeszkodzie opracować własny? A gdy już kiedyś projektowaliśmy i coś nam nie pasuje? Wówczas szukamy czegoś co możemy dodać, a nie koniecznie przebranżowić.

Kilka dni temu byłem na 4DD, z jednej strony jak co roku spotkałem się z opiniami, że to była tylko strata czasu, że kicha, że coś tam nie pasowało. A ja jestem przeciwnie do takiej opinii nastawiony. Dla mnie dzień a raczej ranek tam spędzony był bardzo owocny i pozytywny na maxa. Wykorzystałem okazję, która innym tylko przeskoczyła przed oczami. Dlaczego? Bo poszedłem tam z konkretnym zamierzeniem, nie tylko napić się kawy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: