szozdakrzysztof.pl

nieudany prezent

nieudany prezent ?

nieudany prezent

Temat wałkowany przez wiele osób, nagłaśniany w telewizji, radiu i gazetach. A jednak nabiera on mimo wszystko rozwoju przed świętami. A co najlepsze to my wszyscy temu sprzyjamy. Pisałem we wcześniejszych wpisach o tym jak obserwować obiekty, jak zwracać uwagę na otoczenie. I teraz to się Tobie właśnie przyda. Jeśli jechałeś samochodem i obserwowałeś domy, dachy i płoty, to teraz zacznij zwracać uwagę, gdzie pojawił się nowy pupil, kto zaczął wychodzić z nowym zwierzakiem. Nie musi on być super mega szczeniaczkiem, chodzi o fakt pojawienia się zwierzęcia.

Zaobserwuj jak ludzie którzy dostają pieska pod choinkę świetnie się czują w roli opiekuna. Wychodzą z nim na dwór, bawią się. Nie straszna im pogoda, temperatura.

Aż do czasu

A teraz gdy już obserwujesz otoczenie poczekaj do wakacji. I tu pojawia się Twój egzamin ze spostrzegawczości. Kto z tych super opiekunów, którzy w święta przygarnęli prezent wyjeżdża na wakacje bez psa?

A gdy wraca nie ma już psa, nie ma spacerów, nie ma zabawy patykiem mimo złej aury.

I teraz zastanów się co to za ludzie? Jeśli tak traktują psa, to jak potraktowali by Ciebie? Ale powiesz”w mojej okolicy takich nie ma”. A założysz się o to? Wystarczy się rozejrzeć!!

 

Co wspólnego ma szkolenie z programu archicad z porzuconym psem? Obserwacja, postrzeganie rzeczywistości i umiejętność reakcji. Jeśli stajesz się wrażliwy na takie sytuacje, to podczas projektowania zwrócisz uwagę na więcej szczegółów, niż taki właśnie właściciel psa. Bo TY pracujesz używając odczuć, a on tylko wiedzy.

 

nieudany prezent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: