szozdakrzysztof.pl

jak robić notatki?

jak robić notatki?

Temat tym razem trochę odbiegający od tematyki szkoleń. Jednak jak widać wiele z nich się tutaj przewija. Nie jestem pewien czy stronę można całkowicie nazwać szkoleniową, a przynajmniej nie jeśli chodzi o samego archicada.

Ok, czas trochę wyjaśnić czemu taki temat: prowadząc zajęcia często zauważam, że osoby które do mnie przyjeżdżają nie potrafią albo nie chcą robic notatek w sposób porządny. Jedynie hasła jedno pod drugim, czasem zdarza się ktoś kto dopisze regułkę. Jednak czy można się szkolić bez umiejętnego wykonywania notatek?

Jak wykonywać notatki w trakcie szkoleń?

Bardzo prosto. Pamiętaj, że Bozia dała nie tylko głowę ale i rączki. Zapisuj wszystko co wydaje ci się ważne, ale najlepiej rób to po swojemu a nie w taki sposób czy takimi zwrotami jak tłumaczy ci to osoba która cię szkoli/ Dlaczego? Ponieważ jeśli go nie zrozumiesz, to całej notatki też nie. I po co to wszystko?

Notatki dziel poziomymi kreskami aby oddzielać widoczne elementy, tematy. Z drugiej strony możesz stosować kolory do podkreślania wagi wpisu. PAMIĘTAJ: dobre notatki nie powstają same od siebie. Jak już skończysz zajęcia, siądź wieczorem do nich i przejrzyj, dopisz co ci się jeszcze nasunie.

I to jest pierwsza metoda.

Druga metoda robienia notatek

Widziałeś/aś kiedyś mapę myśli? Jeśłi nie to zajrzyj, a jak nie zrozumiesz to chętnie pokażę ci jak to działa. Umiejętnie wykonana mapa pomaga w organizacji projektów, zakupów, planowaniu zależności. Jest jak Nody tyle że prościej się je wykonuje. Możesz, uprzedzając pytanie, ściągnąć program do map myśli. Jednak nic nie działa tak jak ręcznie wykonany diagram.

POmocne są również jak wspomniałem kolory, poziomy oddzielacz. Karteczki kolorowe tylko zabierają miejsce.

 

Od czego zacząć?

W przypadku zwykłej notatki od początku. Krok po kroku.  W przypadku mapy myśli od końca. Na środku wpisujesz cel, a wokoło momenty dojścia tak jakbyśmy się cofali od już wykonanego zadania.

 

Teraz już chyba wiesz jak robić notatki?jak robić notatki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: