aranżacja wnetrz,  Blenderarchitektury

3 podstawowe błędy architekta wnętrz

3 podstawowe błędy architekta wnętrz

Nie lubimy przyznawać się do błędów, a jeszcze mniej lubimy je popełniać i zostać na nich przyłapani. Nie powinniśmy się ich wstydzić przed samymi sobą, jednak powinniśmy nauczyć się z nich wychodzić w patowych sytuacjach. Zdarzają się sytuacje, gdy nawet najlepsi popełnią straszną gafę.

Jakie są 3 podstawowe gafy popełniane przez początkujących architektów wnętrz?

 1. PROBLEM ROZWIĄŻEMY NA BUDOWIE   – to słyszałem wielokrotnie a najczęściej chodzi o wsparcie się ekipą wykonującą dane prace. Chociaż podział ról powinien być zgoła inny. To wy powinniście mieć decydujące słowo, wyrażać swoją opinię i nie dać się podpuszczać.
 2. NIE UMIAŁEM ZROBIĆ JAK PAN MÓWIŁ, WIĘC ZROBIŁEM PO SWOJEMU  – jeśli już decydujemy się na poczynania zgodne ze zdaniem i nakazami inwestora, to nie wprowadzajmy go w błąd. To zawsze pozostawia niesmak. Z drugiej strony nie obiecujmy czegoś, czego nie jesteśmy w stanie dotrzymać.
 3. TO JEST MÓJ PIERWSZY PROJEKT  – brzmi jak strzał w kolano. Jeśli poinformowaliśmy o tym inwestora, a ten to zaakceptował na samym początku, sytuacja wydaje się w porządku. Jeśli przyznamy się do tego o wiele później, już może nie być tak różowo.

Ważne jest aby z jednej strony nie strzelać sobie w kolano, z drugiej, aby nie dać się wymanewrować.

 

Please visit my site, feel free to read and watch. I create, mage digital world for you. I do models, sculpts, design furnitures and all kind of details. I am the architects, I make homes, biureaus and other buildings. What does my nickname means? My soul, my life, my freedom. Being proud to work with great people and for the great people. Who is great people? You, You, and You. And that man, woman standing next to You. Make Yourself proud

5 komentarzy

 • Marcin

  Bardzo ciekawy artykuł, daje inne światło na zachowanie niektórych architektów od wnętrz na budowie. Dziękuję i życzę kolejnych owocnych tematów.

 • Iwona

  Wydaje mi się, że właśnie punkt pierwszy jest najbardziej przerażający, bo człowiek idzie w nieznane i czeka, aż cudem się problem rozwiąże i jakoś się pokombinuje 🙂 Dziękuję za komentarze u mnie i pozdrawiam:)

  • admin

   najbardziej przerażające jest to, że osoby które mianują się ARCHITEKTAMI wnętrz, moim zdaniem robią to bezprawnie. Jeśli ktoś jest architektem i projektuje wnętrza to jak najbardziej, ale bez tytułu? Z drugiej strony część ludzi nie ma pojęcia o sprawach technicznych, osadzaniu drzwi czy elektryce a biora się za takie projektowanie 🙂 I kształtują mniemanie innych ludzi o tym co robi architekt wnętrz: ściemnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: