szozdakrzysztof.pl

3 podstawowe błędy architekta wnętrz

3 podstawowe błędy architekta wnętrz

Nie lubimy przyznawać się do błędów, a jeszcze mniej lubimy je popełniać i zostać na nich przyłapani. Nie powinniśmy się ich wstydzić przed samymi sobą, jednak powinniśmy nauczyć się z nich wychodzić w patowych sytuacjach. Zdarzają się sytuacje, gdy nawet najlepsi popełnią straszną gafę.

Jakie są 3 podstawowe gafy popełniane przez początkujących architektów wnętrz?

  1. PROBLEM ROZWIĄŻEMY NA BUDOWIE   – to słyszałem wielokrotnie a najczęściej chodzi o wsparcie się ekipą wykonującą dane prace. Chociaż podział ról powinien być zgoła inny. To wy powinniście mieć decydujące słowo, wyrażać swoją opinię i nie dać się podpuszczać.
  2. NIE UMIAŁEM ZROBIĆ JAK PAN MÓWIŁ, WIĘC ZROBIŁEM PO SWOJEMU  – jeśli już decydujemy się na poczynania zgodne ze zdaniem i nakazami inwestora, to nie wprowadzajmy go w błąd. To zawsze pozostawia niesmak. Z drugiej strony nie obiecujmy czegoś, czego nie jesteśmy w stanie dotrzymać.
  3. TO JEST MÓJ PIERWSZY PROJEKT  – brzmi jak strzał w kolano. Jeśli poinformowaliśmy o tym inwestora, a ten to zaakceptował na samym początku, sytuacja wydaje się w porządku. Jeśli przyznamy się do tego o wiele później, już może nie być tak różowo.

Ważne jest aby z jednej strony nie strzelać sobie w kolano, z drugiej, aby nie dać się wymanewrować.

 

4 thoughts on “3 podstawowe błędy architekta wnętrz

  1. Bardzo ciekawy artykuł, daje inne światło na zachowanie niektórych architektów od wnętrz na budowie. Dziękuję i życzę kolejnych owocnych tematów.

  2. Wydaje mi się, że właśnie punkt pierwszy jest najbardziej przerażający, bo człowiek idzie w nieznane i czeka, aż cudem się problem rozwiąże i jakoś się pokombinuje 🙂 Dziękuję za komentarze u mnie i pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: