szozdakrzysztof.pl

początkujący architekt wnętrz cz2.

początkujący architekt wnętrz

W poprzednim wpisie pisałem o tym jak zaczynasz się samodzielnie pogrążać zawodowo na samym początku, jeśli Twoim jedynym wyznacznikiem jakości jest cena. To samo nawiązanie znajdziesz przy architekturze, grafice, czy odśnieżaniu dachów.

Architekt wnętrz czyli fleja bez umysłu

Dziwne zdanie? Ale prawdziwe!! Dokończmy jednak poprzedni wątek.

Pisałem o cenie 25zł/m2 i o wyliczeniach na samym początku kariery. Doszliśmy do zliczania wizyt: pierwsza to pomiary i rozmowa, druga to może coś trzeba jeszcze dogadać, kilka kolejnych przy realizacji (fajnie jak się na kilku skończy); kolejna wizyta a nawet ich seria to końcowy etap czyli wybieranie glazury, armatury, łóżek, mebli, lamp… itd. Czy zdajesz sobie sprawę ile czasu musisz poświęcić na to, aby dobrać te składniki, połączyć je ze sobą a jeszcze musisz z klientem zadylać po sklepach – a tam na pewno on znajdzie coś ciekawszego – jeśli nie obronisz swojej idei z projektu, to masz po prostu przechlapane. Oprócz jeżdżenia musisz zaplanować jeszcze dalszy tok prac, czasem wspomóc w doborze ekipy, czasem jej przypilnować czy równo kładą. Jeśli tak odliczyć ilość godzin spędzonych przy projekcie, to okazuje się, że na kasie w markecie zarobisz kilku krotność tej stawki..

Ale prestiż, moje dzieło zostało wykonane„..pomyślisz dodając „Następnym razem sobie odbiję

Wróć do poprzedniego artykułu z tym odbiciem. Co do prestiżu – kupisz za niego paliwo do auta, coś do jedzenia, opłacisz rachunki? NO WŁAŚNIE

Dlatego odpowiednie rozeznanie, kalkulacja i przemyślane decyzje są kluczem do Twojego sukcesu

Wróćmy do Flei bez umysłu. Dlaczego tak napisałem? Na pewno nie po to, aby kogokolwiek obrazić. Fleja czyli ktoś kto nie potrafi nic wokół siebie zrobić, a bez umysłu – no comment. Jeśli zaczynasz ścieżkę kariery jako początkujący architekt wnętrz, to najpierw naucz się myśleć, choćby na budowie. Aby nie zostać zaskoczony głupimi pytaniami, musisz być zawsze w gotowości, a żadna wizyta na budowie nie może odbyć się bez odpowiedniego przygotowania. A zaczyna się na etapie projektu: projektując musisz wiedzieć co robisz- jak są zbudowane i z czego , ściany które wprowadzasz, jeśli to gipsówki, a mają być na nich szafki, to co ma być pod gipsem. Jak rozprowadzić oświetlenie (temat rzeka na inny wpis) a także, o czym zapominają ludzie na początku, to fakt że każda lampa oprócz tego co widzimy ma jeszcze swój „tyłek” tudzież „plecy”. I z tego wynikają sytuacje gdzie klient zamawia zaproponowane lampy a one się nie chowają!. Kaplica się robi.

Interesują cię tego typu informacje? Obserwuj moje wpisy a dowiesz się więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: