szozdakrzysztof.pl

Jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

Jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

\Temat jest dość prosty z jednej strony, z drugiej zaś może mam trochę kontrowersyjne spojrzenie na ten temat.

Na szkoleniach rozmawiamy nie tylko o Archicadzie. Każde z nich charakteryzuje się maksymalną indywidualnością. Poza programem rozmawiamy, wymieniamy emocje, pokazuję o co naprawdę w tym chodzi. Chcesz wiedzieć? Przyjedź na szkolenie.

A teraz do rzeczy. Archicad to tylko jedno z wielu narzędzi które jest Tobie potrzebne do rozpoczęcia kariery, Możesz oczywiście wybrać się na studia, na szkolenie z architektury wnętrz. Jednak czy nie lepiej nauczyć się samemu? Oczywiście wydaje się to błądzeniem w ciemności, czy też błaznowaniem. I tak rzeczywiście może być. Aby uczyć się samodzielnie stety potrzebujesz przewodnika – znajdź takiego, byle nie był to chłopak, ojciec czy pani z warzywnego. Znajdź mentora który w razie potrzeby pomoże ci nawet w projektach.

 

Jeśli chcesz zacząć niezbędna jest świadomość, musisz wiedzieć co ci wolno, a czego nie. Budownictwo w większości opiera się o przepisy i utarte rozwiązania. Jeśli chcesz dekorować, to nie czytaj tego wpisu ani innego na tej stronie. Jeśli chcesz projektować….

 

…to bardzo mi miło.

Zaczynasz. Z pustego nikt nie naleje więc potrzebujesz podstawowej wiedzy, której możesz nauczyć się sam/sama. Wystarczy kilka podstawowych pozycji.

  • Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
    tekst jednolity – (Dz. U. poz. 1422 z 2015 r.) >>>
    – czyli prawo budowlane. Jeśli myślisz że to cię nie dotyczy  – mylisz się. Znajdziesz tu wytyczne co do wielkości pomieszczeń, dozwolonych wielkości, wysokości, czy np rozmiaru schodów. To obowiązkowa pozycja
  • Katalog z rozwiązaniami technicznymi np ścianek g-k. Ja ze swojej strony polecam Siniat. Dlaczego? Ponieważ znajdziesz tam multum rozwiązań ścian, sufitów – techniczne informacje, akustykę itd.
  • POdręcznik projektowania NEUFERT – nie zastąpi ci prawa budowlanego, jednak daje bardzo dużą wiedze nt tego co jest czym. Znajdziesz tam ergonomię, trochę o materiałach, o rysunku technicznym. Polecam wersję drukowaną (niekoniecznie ostatnie wydanie) mieć pod ręką.
  • Budownictwo Ogółne autorstwa Przemysława Markiewicza – pokazuje rozwiązania z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli chcesz projektować, musisz wiedzieć z czego zbudowanę są/mogą być ściany, stropy. Tutaj znajdziesz podstawową wiedzę – pozycja obowiązkowa
  • Dodatkowym materiałem z którym polecam się zapoznać jest Pozycja tego samego autora czyli Przemysław Markiewicz „Detale projektowe” – szczegóły rozwiązań budowlanych – pozycja nieobowiązkowa.

 

Z jednej strony jest to moim zdaniem podstawa,  pamiętaj jednak że z moją poradą zrobisz co chcesz , to jakim chcesz być człowiekiem zależy od Ciebie. Wiesz już jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

2 thoughts on “Jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

  1. Witam Panie Krzysztofie, ta niebieska książka to chyba mimo iż nie pracuję i nie zamierzam pracować w tym zawodzie, może okazać się dobra lekturą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: