aranżacja wnetrz,  Blenderarchitektury,  Kurs Archicad,  style w architekturze

Jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

Jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

\Temat jest dość prosty z jednej strony, z drugiej zaś może mam trochę kontrowersyjne spojrzenie na ten temat.

Na szkoleniach rozmawiamy nie tylko o Archicadzie. Każde z nich charakteryzuje się maksymalną indywidualnością. Poza programem rozmawiamy, wymieniamy emocje, pokazuję o co naprawdę w tym chodzi. Chcesz wiedzieć? Przyjedź na szkolenie.

A teraz do rzeczy. Archicad to tylko jedno z wielu narzędzi które jest Tobie potrzebne do rozpoczęcia kariery, Możesz oczywiście wybrać się na studia, na szkolenie z architektury wnętrz. Jednak czy nie lepiej nauczyć się samemu? Oczywiście wydaje się to błądzeniem w ciemności, czy też błaznowaniem. I tak rzeczywiście może być. Aby uczyć się samodzielnie stety potrzebujesz przewodnika – znajdź takiego, byle nie był to chłopak, ojciec czy pani z warzywnego. Znajdź mentora który w razie potrzeby pomoże ci nawet w projektach.

 

Jeśli chcesz zacząć niezbędna jest świadomość, musisz wiedzieć co ci wolno, a czego nie. Budownictwo w większości opiera się o przepisy i utarte rozwiązania. Jeśli chcesz dekorować, to nie czytaj tego wpisu ani innego na tej stronie. Jeśli chcesz projektować….

 

…to bardzo mi miło.

Zaczynasz. Z pustego nikt nie naleje więc potrzebujesz podstawowej wiedzy, której możesz nauczyć się sam/sama. Wystarczy kilka podstawowych pozycji.

  • Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
    tekst jednolity – (Dz. U. poz. 1422 z 2015 r.) >>>
    – czyli prawo budowlane. Jeśli myślisz że to cię nie dotyczy  – mylisz się. Znajdziesz tu wytyczne co do wielkości pomieszczeń, dozwolonych wielkości, wysokości, czy np rozmiaru schodów. To obowiązkowa pozycja
  • Katalog z rozwiązaniami technicznymi np ścianek g-k. Ja ze swojej strony polecam Siniat. Dlaczego? Ponieważ znajdziesz tam multum rozwiązań ścian, sufitów – techniczne informacje, akustykę itd.
  • POdręcznik projektowania NEUFERT – nie zastąpi ci prawa budowlanego, jednak daje bardzo dużą wiedze nt tego co jest czym. Znajdziesz tam ergonomię, trochę o materiałach, o rysunku technicznym. Polecam wersję drukowaną (niekoniecznie ostatnie wydanie) mieć pod ręką.
  • Budownictwo Ogółne autorstwa Przemysława Markiewicza – pokazuje rozwiązania z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli chcesz projektować, musisz wiedzieć z czego zbudowanę są/mogą być ściany, stropy. Tutaj znajdziesz podstawową wiedzę – pozycja obowiązkowa
  • Dodatkowym materiałem z którym polecam się zapoznać jest Pozycja tego samego autora czyli Przemysław Markiewicz „Detale projektowe” – szczegóły rozwiązań budowlanych – pozycja nieobowiązkowa.

 

Z jednej strony jest to moim zdaniem podstawa,  pamiętaj jednak że z moją poradą zrobisz co chcesz , to jakim chcesz być człowiekiem zależy od Ciebie. Wiesz już jak zacząć „bycie” architektem wnętrz

Please visit my site, feel free to read and watch. I create, mage digital world for you. I do models, sculpts, design furnitures and all kind of details. I am the architects, I make homes, biureaus and other buildings. What does my nickname means? My soul, my life, my freedom. Being proud to work with great people and for the great people. Who is great people? You, You, and You. And that man, woman standing next to You. Make Yourself proud

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: