szozdakrzysztof.pl

podejmowanie decyzji

podejmowanie decyzji

podejmowanie decyzji

Już kiedyś pisałem o podejmowaniu własnych decyzji. Tutaj jednak trzeba zastanowić się nie tyle co owa decyzja przyniesie nam, a jakie będą konsekwencje dla naszego otoczenia.

W dniu 11.11.2017 celebrowaliśmy w Polsce święto niepodległości. Czyny ludzi, którzy się do tego przyczynili poniosły za sobą wiele konsekwencji a co za tym idzie to właśnie dzięki nim w chwili obecnej nasz kraj wygląda jak wygląda.

Idąc dalej, zahaczając o politykę, jednak bez zbędnego rozpisywania i całkowicie bezstronnie, dzięki obecnej polityce polskiego rządu, a w tym Pana Morawieckiego, nasza gospodarka się rozwija. Rozwój widać na każdym kroku. Prowadzę firmę i muszę przyznać że  jest o wiele lepiej niż kilka lat temu. Skracając: pieniędzy jest więcej. Nie mówię tutaj o każdym z osobna a o firmach z którymi współpracuję. Większość mojej pracy to B2B,  tutaj wzrost jest zauważalny wśród większych firm: więcej wycen, rozmów, więcej zleceń a co za tym idzie więcej pracy.

To sprawia, że konsekwencje wyborów są pozytywne. Rzecz jasna są i takie konsekwencje, których chcielibyśmy uniknąć, co nie zawsze wychodzi w praniu.

Kilka lat temu podejmowanie decyzji było dla mnie czasem problemem, musiałem przemyśleć, przeanalizować. I w wielu przypadkach jest tak do dzisiaj. Moje doświadczenie zawodowe powoduje jednak, że decydowaną większość decyzji czy to w pracy czy na budowie lub w negocjacjach z klientami – podejmowana jest od razu. Jest to efektem zmiany sposobu myślenia. Nie zastanawiam się a co by było gdybym tego nie zrobił. Szybko analizuję sytuacje, a, przeciw i konsekwencje jakie przyniesie mi właśnie ta decyzja w połączeniu z tymi, które będę musiał do niej podjąć.

 

Podsumowując: jeśli chcesz podejmować własne decyzje, nie krępuj się. Naucz się analizować, przewidywać ruchy. Nie wiesz jak? Podpowiem ci: Szachy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: