Blenderarchitektury,  freelancer,  wzór przemysłowy

podejmowanie decyzji

podejmowanie decyzji

podejmowanie decyzji

Już kiedyś pisałem o podejmowaniu własnych decyzji. Tutaj jednak trzeba zastanowić się nie tyle co owa decyzja przyniesie nam, a jakie będą konsekwencje dla naszego otoczenia.

W dniu 11.11.2017 celebrowaliśmy w Polsce święto niepodległości. Czyny ludzi, którzy się do tego przyczynili poniosły za sobą wiele konsekwencji a co za tym idzie to właśnie dzięki nim w chwili obecnej nasz kraj wygląda jak wygląda.

Idąc dalej, zahaczając o politykę, jednak bez zbędnego rozpisywania i całkowicie bezstronnie, dzięki obecnej polityce polskiego rządu, a w tym Pana Morawieckiego, nasza gospodarka się rozwija. Rozwój widać na każdym kroku. Prowadzę firmę i muszę przyznać że  jest o wiele lepiej niż kilka lat temu. Skracając: pieniędzy jest więcej. Nie mówię tutaj o każdym z osobna a o firmach z którymi współpracuję. Większość mojej pracy to B2B,  tutaj wzrost jest zauważalny wśród większych firm: więcej wycen, rozmów, więcej zleceń a co za tym idzie więcej pracy.

To sprawia, że konsekwencje wyborów są pozytywne. Rzecz jasna są i takie konsekwencje, których chcielibyśmy uniknąć, co nie zawsze wychodzi w praniu.

Kilka lat temu podejmowanie decyzji było dla mnie czasem problemem, musiałem przemyśleć, przeanalizować. I w wielu przypadkach jest tak do dzisiaj. Moje doświadczenie zawodowe powoduje jednak, że decydowaną większość decyzji czy to w pracy czy na budowie lub w negocjacjach z klientami – podejmowana jest od razu. Jest to efektem zmiany sposobu myślenia. Nie zastanawiam się a co by było gdybym tego nie zrobił. Szybko analizuję sytuacje, a, przeciw i konsekwencje jakie przyniesie mi właśnie ta decyzja w połączeniu z tymi, które będę musiał do niej podjąć.

 

Podsumowując: jeśli chcesz podejmować własne decyzje, nie krępuj się. Naucz się analizować, przewidywać ruchy. Nie wiesz jak? Podpowiem ci: Szachy

Please visit my site, feel free to read and watch. I create, mage digital world for you. I do models, sculpts, design furnitures and all kind of details. I am the architects, I make homes, biureaus and other buildings. What does my nickname means? My soul, my life, my freedom. Being proud to work with great people and for the great people. Who is great people? You, You, and You. And that man, woman standing next to You. Make Yourself proud

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: