szozdakrzysztof.pl

Możliwości

Możliwości

Możliwości

Dzisiaj zastanawiałem się trochę nad innym tematem. Miałem przyjemność odbycia ciekawej konwersacji z osobą, która całkowicie nie wie czym się zajmuję, zna mnie jedynie z tematu pasji, którą podzielamy – konie. Czy da się tak porozmawiać aby jeden drugiego nie sprawdzał i nie oceniał? Oczywiście że tak, trzeba tylko odpowiednio do tego podejść.

Możliwości o których myślę, to fakt dążenia. Ostatnio usłyszałem na jednym ze szkoleń (tak, ja również się szkolę) , że 98% ludzi skazanych jest na sukces jeśli odpowiednio się do tego przyłoży. A te 2% mają wielką szansę udowodnić że teoria jest błędna. Pytanie czym jest ów sukces dla tego prowadzącego? Jak wiem, on tez wie, jednak myślę, że nie o to mu do końca chodziło.

Sukcesem jest przełamywanie swoich słabości, przekraczanie granic które sobie sami stawiamy. A nasze możliwości są tylko takie, jakie możemy sobie wyobrazić. Jeśli dwa lata temu ktoś powiedział by mi, co będzie się działo w moim życiu, co będę robił, jak żył – wyśmiałbym go. Spokojnie, nie jeżdżę mercedesem za 300k, nie kąpię się w mleku kozim ani nie mam lokaja. Chodzi o sposób życia, o priorytety i dążenie do nich.

Ok, ale co to ma wspólnego z kursem, z archicadem? Odpowiedź: WSZYSTKO

 Jeśli zakładasz, że przychodzisz nauczyć się czegoś na kurs, a potem się zobaczy, to jaki to ma sens? Na zajęciach oczywiście o tym rozmawiamy, nie ukrywam, że a by dojść do takiego efektu jaki mam w zamierzeniu, potrzebna jest dobra motywacja i samozaparcie. Ale i czasem to nie wystarczy. Wtedy staram się porozmawiać, trochę pomóc w tą czy inna stronę – jednak nigdy nie podejmę za Ciebie decyzji.

Zastanów się jakie masz możliwości rozwoju i czy chcesz je dobrze wykorzystać. Co jest ci potrzebne na początku, jaka wiedza by ci się przydała? Jeśli odpowiesz sobie „Każda” to tak jakbyś powiedział  „byle jaka”. Postaraj się ją sprecyzować. Dlaczego? Wytyczysz sobie cel, który będziesz chciał/ chciała osiągnąć na zajęciach. A do tego dostosujesz siły, zamiary i swoje możliwości. Najważniejsze jest zrobić pierwszy krok i CHCIEĆ!!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: