szozdakrzysztof.pl

Postaraj się być

Postaraj się być

Postaraj się być

Postaraj się być kimś lepszym, kimś kogo … hmm, jest to naprawdę dobre pytanie kim właściwie chcemy być. Z jednej strony mamy do dyspozycji pełna paletę zawodów, z drugiej niesamowitą społeczną moralność. Zdobywanie własnych celów, pokonywanie słabości – to nasz cel.

Kiedyś, gdy zaczynałem pracę zawodową moje cele były bardzo górnolotne, marzyłem o locie na księżyc, aby odwiedzić Nowy York czy Ziemię Ognistą. Obecnie moje marzenia mają trochę inny wymiar. Cel który je łączy, to pokonywanie własnych słabości, przenikanie wgłąb siebie i wykrzesanie najgłębszych myśli na zewnątrz. Kiedyś, gdy mój rozwój zależał bardziej od innych niż ode mnie, moje priorytety były zgoła inne. Teraz ta niebywała konstrukcja przeżywa swój renesans.

Nie ukrywam że jestem wielkim zwolennikiem koni, jeździectwa. Jednak np skoki nie leżą w kręgu moich zainteresowań. Nie chwalę się tym co mam, ponieważ nie w tym rzecz. Nie chwalę się tym co wiem, bo ciągle uważam, że wiem za mało.

Ostatecznie wrócę do tematu koni. Gdyby ktoś mi kilka lat temu powiedział że będzie to moją pasją, moim sportem i sposobem życia – chyba bym go wyśmiał. Obecnie pogratulował bym daru jasnowidzenia. Tak samo jest z Wami, gdy zaczynacie szkolenie. Najpierw jest wielkie WOW z powodu programu, jego możliwości. Później przychodzi lekkie załamanie, ponieważ zdajecie sobie sprawę z tego, ile faktycznie wymaga to pracy. A nie mówiłem , mógłbym z miejsca zapytać. Mówiłem , ale mało kto bierze to za fakt. Tak , pracując, ucząc się pracy z z Archicadem jest bardzo dużo pracy, jednak to właśnie szkolenia i inwestycja w siebie przynosi największe zyski w przyszłości.

Postaraj się być

One thought on “Postaraj się być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: