szozdakrzysztof.pl

Pozwól na siebie poczekać

Pamiętacie film z Piotrem Adamczykiem „Oh Karol 2”? Tam główny Karol jest szkoleniowcem i w pewnej scenie spóźnia się z wiadomych powodów, po czym udaje, że tak miało być a jego spóźnienie to podpucha.

W realnym życiu aby wyciąć taki numer musimy mieć dużo … wcale nie musimy mieć.

To jak zagrasz całą sytuację przed klientem zależy od tego ile tak naprawdę umiesz. Nie wyobrażam sobie również sytuacji w momencie oddania np projektu budowlanego czy wykonawczego osiedla mieszkaniowego lub ośrodka szkoleniowo sportowego. Duży projekt, duża dawka adrenaliny, mało miejsca na wybiegi.

Nie zapominajmy jednak, że czasami klient jest tak specyficzny, że fakt iż poczeka na nas jedynie wzmoże jego apetyt na nasze usługi. Dzieje się to w kilku przypadkach:

  • jesteśmy naprawdę dobrzy a nasza opinia nas wyprzedza
  • klient nie ma innego wyjścia i tylko my mu pozostaliśmy
  • klient nie ma czasu na nikogo innego a czekanie windujemy cenę (nie fair)
  • jest to nasz stały klient. Oprócz produktu gwarantujemy mu jakość, obsługę i dogodne płatności

Tutaj mimo wszystko mamy pole do popisu. Pamietajmy również, że zdarzają się sytuacje kiedy jeśli zgadzamy się od razu – jesteśmy nikim ważnym w oczach inwestora – każdy by się zgodził. W momencie zaś gdy na nasza usługę należy poczekać „około…” wówczas klient ma dwie drogi

  • gość jest tak dobry że się odrobić nie może
  • gość jest tak wolny że byle co mu zajmuje wieki

Teraz pytanie jak klienta przekonać, że należmy do grupy reprezentującej pierwszą opcję? Bardzo prosto,  jeśli zgadzamy się na wykonanie darmowej próbki na życzenie klienta, zróbmy to natychmiast przed wszystkimi zleceniami nad którymi w danym momencie pracujemy. Jeśli zrobimy t szybko i dokładnie, w większości już nie pozbędziemy się naszego klienta 🙂

chair-1866784_1280

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: