szozdakrzysztof.pl

Podstawa pracy na swoim

Prowadzę firmę już kilka lat, może nie mam stażu xx lat, jednak wszystko to przychodzi po prostu z czasem. Gdy zaczynałem byłem pełen optymizmu i planów, nie biorąc pod uwagę aspektów bardzo przyziemnych takich jak człowiek. Z jednej strony pracując dla siebue mamy tzw falowość, czyli mało mało a potem nagke jest wyż i nie wiadomo w co ręce wsadzić. Nie ma w tym nic dziwnego, że zadylamy ponad swoje siły a klienci latrzą na nas ze zdziwieniem dlaczego nie da się tego i tamtego zrobić szybciej.

Freelancer nie przedsiębiorca

Można być i tym i tym. Jeśli jesteś przedsiębiorcą to już raczej nie freelancerem. Pytanie czy będąc ekspertem w swojej dziedzinie i podnajmując kogoś do części zleceń dalej jesteśmy freelancerami czy już przrdsiębiorcami.

Podwykonawstwo jest jak system czy nawet piramida. Jest ktoś kto chce zapłacić, nie ważne w tym momencie za co, jest i chętny aby mu pomóc w tej czynności zaspokając jego potrzebę. Ale nie musi sam tego robić. Znajduje więc kogoś kto mu to wykona. Gorzej jeśli trafia na takiego drugiego sprytnego. Na szarym końcu jest przysłowiowy robol, bez urazy. To co on zrobi na 100zł, po nałożeniu marży i prowizji wychodzi klienta końcowego wychodzi 500. Pytanie w którym miejscu tej drabinki ty chcesz mieć swój szczebelek. Pamiętaj, że jak raz na nim usiądziesz, zawsze możesz się przesiąść.

Warto podzlecać?

Idziesz na ilość czy jakość? Jeśli masz coś zrobić do rze zrób to sam, jak głosi nasze przysłowie. Jednak co za dużo to i świnia nie chce. Zależy ile chcesz na tym zarobić. Jak całą kwotę, robisz sam, jak nieko iecznie to podzlecasz. Pamiętaj że aby niektóre czynnoś i wykobać trzeba dokupić sprzęt lub oprogramowania. Opłaca ci się to? Know how jest w tych czasach żyłą złota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: