szozdakrzysztof.pl

czynne 24h/7

Takie napisy pojawiają się zazwyczaj przy wszelkiego rodzaju sklepach, najczęściej monopolowych, ponieważ potrzeba nawodnienia jest naturalną potrzebą, niezależnie od dnia czy godziny. Tutaj jednak pracuje kilka osób, zatrudnionych na umowach,  ale kiedyś mają czas dla siebie i na taki detal jak choćby sen.

A jak to wygląda u freelancera? Chcesz takim zostać? No to zobacz chociażby reklamę PKO, gdzie mowa o sklepie z częściami. Tak mnie widzą, tak jest.

Otwarte 24h/ na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak coraz częściej chcieli by postrzegać freelancera zleceniodawcy. Niezależnie od tego czy jest święto, niedziela czy 5 rano- jesteśmy do dyspozycji.

Przeglądałem ostatnio multum blogów i natrafiłem na tytuł „freelancer- gorszy sort polaków” czy mniej więcej tak to było, od razu pozdrawiam autorkę 🙂  Nie do końca się z tym zgadzam, temat świetnie opisany, jednak ja mam inne odczucia. Wrażenie jakie dają mi osoby z którymi współpracuje pozwala mi stwierdzić, że pełnoetatowy freelancer postrzegany jest jako tytan pracy nie do zdarcia, bez wysiłku wykonujący każde zadanie w trybie natychmiastowym.

man-1871631_1280

 

Pamiętajmy, że człowiek to nie maszyna i nie jesteś w stanie udźwignąć wszystkiego sam. Znajdź przyjaciół z branży, którzy ci  tym pomogą. Kooperacja jest oczywiście możliwa, aż do tego stopnia, że można się jako osobni zgłaszający ubiegać o to samo zlecenie, którego każdy z Was samodzielnie nie udźwignie. Ale ten który wygra wystawia fakturę, a reszta wystawia jemu faktury. Dlaczego? Bo siła tkwi w grupie.

A jeśli grupa, a każdy z Was ma  inny rytm i tryb życia, to de facto jesteście razem czynni 24h/dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: