Blenderarchitektury,  Frywolnie,  Projektowanie

Pamiętaj o krawacie pisząc online

Jak przygotować się na spotkanie z przyszłym pracodawcą lub zleceniodawcą chyba każdy wie, ale tak dla jasności: ubieramy się porządnie, dostosowujemy do sytuacji, jeśli spotykamy się w kawiarni na kawie, to nie można za bardzo pełnego garnituru założyć, chyba że jesteśmy poważnym przedsiębiorcą. Liczy się elegancja i dobra prezencja. Jeśli nasze spotkanie odbywa się w klubie sportowym, rzeczą jasną jest, iż odpada sztywny strój galowy.

A teraz rozważmy sytuację, gdy  spotykamy się z naszym rozmówcą przez email lub przez nasze teksty w internecie? Dziwne? A jednak jest to dalej spotkanie. Od nas zależny jaki będzie ono miało charakter. Nasze słowa, zwroty a także temat o którym piszemy ma tutaj kluczowe znaczenie. Wyrażenia określające przedmiot naszych starań również. Jeśli napisałbym o naszych „wypocinach” inaczej będzie to odebrane niż o naszych „kreacjach”.

 

Dlaczego taka uwaga w miejscu gdzie raczej z kuli tematyki powinienem pisać o projektowaniu. Nie przeglądam jedynie facebooka i goldenline, moje zainteresowania sięgają nieco dalej w zasoby internetu. To dobrze, biorąc pod uwagę wszystko czym się zawodowo zajmuję. Teraz gdy to czytasz, ja akurat robię testy do kolejnych wizualizacji.

Spotkałem się z bardzo ciekawą formułą. Na pewnym bliżej nieokreślanym przeze mnie tutaj portalu kilu użytkowników zgłaszało się do wątku klienta, mającego potrzebę zlecenia projektu. Jednak zamiast pozostawić temat innym, jako iż nie zgadzają się z propozycją jego warunków współpracy, ci postanowili go skomentować. Komentarze na tyle ciekawe, że kilka postów dalej, ci sami jegomościowie z pełną elokwencją piszą o pełnej kulturze i poszanowaniu potrzeb i warunków stawianych przez płacącego. Miło jest zauważyć taką różnice, szczególnie jeśli ktoś zachowuje się jak pies ogrodnika.

Czy pies ogrodnika chodzi w garniturze? Chyba nie, jednak wiadomo że najmniejsze psy najwięcej ujadają ale i tak nic to nie wnosi.

man-1455433_1280

 

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: