szozdakrzysztof.pl

motywacja

Daj się zmotywować

Te słowa usłyszysz chyba od każdego coacha do którego skierujesz swoje kroki.  Będzie Cię motywował, wynajdywał sposoby na podniesienie swojej samooceny. I dobrze. Ale dlaczego tak jest że ktoś musi Cię motywować? Jeśli chcesz iść na space to tez musisz mieć zachętę od kogoś kto na tym spacerze już był? Niekoniecznie. Przecież jesteś człowiekiem, Bozia oprócz rączek to i zwoje mózgowe ci dała. Pomyśl. Weź kartkę i zastanów się nad swoim życiem. Napisz co chcesz osiągnąć i co ci w tym przeszkadza. Np chcesz pojechać do Australii, ale nie znasz języka. Jakie rozwiązanie: nauczyć się podstaw, a reszta przyjdzie z doświadczeniem. Chcieć to móc. Czy to będzie angielski, czy sztuki walki czy Archicad, nie ma tu większego znaczenia. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na zajęcia grupowe np z angielskiego to tak jakbyś wygrał zorganizowane zwiedzanie kuby. Przejazd po centrum, plantacja zrobiona na pokaz i siup do samolotu.

Tutaj zastanów się jak chcesz się tego nauczyć. Niektórych rzeczy nauczysz się sam/sama. Ale inne pójdą szybciej gdy ktoś ci je pokaże. Jeśłi chcesz biegać, weź trampki i biegaj. Ale jeśli ma to przynieść jakiś konkretny efekt w postaci kondycji, wytrzymałości i zwinności przydało by się parę godzin z personalnym. W przypadku języka z Native Speakerem. Jak takiego dorwać?

Znajdź ogłoszenie

gdzie speaker z obcego kraju nie mówiący w twoim języku może za $ z tobą pogadać, zapłacisz paypalem. Tańsze i skuteczniejsze niż zajęcia w centrum językowym niedaleko domu.

W przypadku Archcada już potrzebujesz spotkania. Jak poznać sztuczki i knify, nie mówiąc o podstawach, na odległość albo w grupie 10 osób? Jeśli 10 innych osób z regionu będzie umiało to co Ty, to jaka w tym wyjątkowość?

A motywacja?

Motywować można się samemu. Kartka, zeszyt, notatki, źle, czemu, dobrze, jak…. sposobów jest wiele, tak samo jak wiele jest problemów i rozwiązań.

https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/11/08/09/34/steeplechase-1033324_960_720.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: