szozdakrzysztof.pl

Jak najlepiej zarobić na coachingu

Jak zarobić na byciu coachem? Uczyć innych jak nim zostać – ta odpowiedź pojawia sie bardzo często na różnego rodzaju blogach, forach czy artykułach. Czy tak właściwie jest?

Nie wiem szczerze mówiąc. Jednak jeśli chciałbym kogoś uczyć jak uczyć innych prowadzić zajęcia z archicada, jak dostosować tematykę zajęć do indywidualnych preferencji szkolonego oraz czego się wystrzegać,  Nie, to nie miało by większego sensu. Ale w byciu coachem? Skoszeni łatwymi pieniędzmi za „radzenie” innym jak rozwiązać jego problemy, bez brania na siebie pełnej odpowiedzialności, poza ewentualnymi wyrzutami sumienia ludzie dają się złapać na ciekawe zajęcia. Ale czy ma to sens?

Wyobraźcie sobie jak wyglądały by np moje zajęcia jeśli to co wiem i to jak potrafię pracować w programie nie było efektem lat pracy i doświadczeń a skutkiem szkolenia? Moim skromnym zdaniem trochę kiepsko. Rozwiązywanie problemów podczas pracy z programem nie powinno być tylko wyuczone, a intuicyjne, w oparciu oczywiście o bagaż wiedzy z danej dziedziny… dziedzin.

Więc jak zarobić na coachingu? Uczyć jak uczyć… to jest interes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: