szozdakrzysztof.pl

ArchiCoach part 2

Ok, wiadomo już co to jest coaching i kto go przeprowadza. Ale teraz z innej beczki- czy powierzyłbyś swoją przyszłość a nawet następne 2-3 lata komuś kto przeszedł różne szkolenia, czy osobie która już przeżyła to co dopiero przed Tobą?

Nie zgaduję jaka jest twoja odpowiedź, bo ma pozostać Twoją.

 

Nie ustawię życia za Ciebie, nie powiem ci jak rozwiązywać problemy menadżerskie, ale w czymś jednak mogę pomóc. Zaczynając pracę jako architekt czy architekt wnętrz musisz się do tego przygotować. Kończysz studia i co dalej?

Dalej przydała by się pierwsza praca, ale taka normalna a nie KFC albo pomocnik pomocnika zastępcy asystenta projektanta.  Im więcej wiesz, tym lepiej możesz się do tego przygotować. Rozmowa kwalifikacyjna- zmora każdego kto zaczyna. A może nie rozmowa a inteview? Wszystko zależnie jak do tego podjedziesz i jak się przygotujesz.

Ale nie samymi rozmowami człowiek żyje. W pewnym momencie płaskie rysowanie w Autocadzie lub jego klonie oraz w Corelu nie wystarczy. Konkurencja jest zbyt silna żeby pozostać na takich zabawkach. Już lepiej byś wyszedł z kartką papieru. Czego się uczyć? Tylko tego? Oto jest pytanie jak „Pić czy nie Pić w piątek…

bodybuilder-646482

Wolisz wiedzieć z kim rozmawiasz – znam Autocada, choć nie ukrywam że za nim nie przepadam, poruszam się w Revicie. Archicada i Blendera używam na codzień, a ponieważ nie robię codziennie tego samego to i zakres narzędzi ciągle się zmienia. Photoshop i corel… mogą być ale mam coś innego. Pamiętaj że kiedyś zechcesz otworzyć własną firmę i wtedy masz tyle kasy na programy? i licencje komercyjne rzecz jasna. Ja otwierałem swoją z jednym programem komercyjnym za który zapłaciłem, inne to GPL i podobne.- a i jakoś nie narzekam. Nie szkolę i nie prowadzę grup jeśli chodzi o programy – nie ten poziom. O co chodzi z tym poziomem? Jeśli mam jedną lub dwie osoby to mogę im poświęcić sporo czasu i uwagi, jeśli natomiast zbierze mi się grupa 5 osobowa, to ta uwaga już jest dzielona na 5. A lepsze 50% niż 20%? Jeśli mam wybierać, wolę wyszkolić bardzo dobrze jedną osobę, a nie 10 po łebkach- nie przynosi to ani chluby ani satysfakcji. Staram się aby każda osoba która kończy ze mną czy to zajęcia czy sesje, wyszła z poczuciem, że to był dobry czas. A tylko od jej dalszego postępowania zależy co z tym czasem sie stanie i jak zostanie oceniony.

 

 

 

J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: