Frywolnie,  Projektowanie

serwiz tomku w swoim domku…

Z jednej strony namawiam wszystkich do samorozwoju i do kombinowania jak się tylko da przy programie. Niekonwencjonalne wykorzystanie dostępnych narzędzi to rzecz powszednia. np. w dniu wczorajszym eksperymentalnie wykonałem ogrodzenie murowane z elementami kutymi (wraz z bramami) za pomocą… uwaga.. ściany, okna i drzwi. Niemożliwe? a jednak.

projekt elewacji archicad
elewacja archicad, projekt elewacji archicad

To w sferze software 🙂  a i w dniu dzisiejszym hardware się znalazł. Na pierwszym komputerze po niespełna roku pasta termoprzewodząca w układzie chłodzenia nie spełniała już wymagań i oczekiwanych nadziei, co powodowało przegrzewanie komputera i jego wyłączanie. Chyba każdy się z tym spotkał. Wymiana to 10 minut 🙂

 

Jednak co komputer to inna zabawa. W drugim nie było tak łatwo. O ile w pierwszym wystarczy zdemontować część obudowy a następnie odkręcić układ chłodzenia, tak w drugim trzeba było zdjąć panel z padem, klawiaturę, płytę główną, do której spodu przykręcona jest chłodnica. Jakby tego było mało trzeba odpiąć złącza monitora i mikrofonu 🙂 a także kilka innych kabelków. Po pierwszym złożeniu komputer nie uruchomił się… rozwiązanie: niedopięte karty pamięci operacyjnej (ot tak się nie spieło). Po drugim razie klawiatura – więc rozkręcanie na nowo, jako że podłączenie klawiatury jest problematyczne to zajęło to kolejne 30 minut albo i więcej.

Po drugim złożeniu mając odpalonego archicad, blendera, gimpa, chroma z kilkoma oknami w tym gra przeglądarkowa i zaplecze sklepu – nic się nie grzeje, klawiatura się nie nagrzewa 🙂

Przy okazji wyszło na jaw że w serwisie acera uszkodzili mi zaczepy monitora… ot tak wyszło

Zachęcam do kombinowania 🙂 zamiast kilkudziesięciu czy kilkuset zł za usługę, trochę czasu, chęci, i pasta za 30zł 🙂

 

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: