aranżacja wnetrz,  Kurs Archicad,  Projektowanie

Ubuntu? Czemu nie?

Ubuntu - dlaczego warto
Ubuntu – dlaczego warto

Od wielu lat pracując na windzie, bardzo często zastanawiałem się nad innymi systemami. Kilka razy nawet sie przesiadałem, ostatnio na ubuntu 10. jendak moja praca wymaga windy, z uwagi na oprogramowanie, którego producenci nie wypuszczają na linuxa. Chodzi tu przede wszystkim o Archicada. Z nim jest też największy problem jeśli chodzi o odpalenie pod linuxem. I to juz nie jest przyjemna praca.

Od pewnego czasu pracuję na dwóch systemach. 7 dla szkoleń i pracy na Archicadzie, Ubuntu  do projektowania we własnym zakresie, na potrzeby własnej działalności. Jeśli ktoś zapyta mnie dlaczego warto, i czy w ogóle,  mogę mu podać 10 przyczyn:

10 za, dlaczego warto przesiąść się na ubuntu :

1. mnogość narzędzi dostępnych zaraz po instalacji;
2. dostęp do gigantycznej ilości aplikacji;
3. menu czystsze niż vista i 7, wyszukiwarka prostsza;
4. jeszcze mi się nie zawiesił;
5. łatwość instalacji nowych aplikacji;
6. bo wszystko jest za free;
7. jak trzeba to i soft z windy pójdzie;
8. nie trzeba mieć naklejki z numerem na spodzie lapka, który i tak się wytrze;
9. tez ma wady, tak jak winda, ale nie ukrywa tego;
10. jeszcze coś się znajdzie…

Ubuntu - dlaczego warto
Ubuntu – dlaczego warto

Nie są to przyczyny podawane przez producenta (fundację) czy tez znalezione na necie, a własne przemyślenia laika, który ubuntu wykorzystuje tak jak winde, do pracy na oprogramowaniu. Obydwa mają wady i zalety, ale jakby Archicad wyszedł na Linuxa, a przy okazji i Office w oryginale, to wogóle była by bajka.

Zna ktoś coś lepszego niż „Wine”?

Ubuntu - dlaczego warto
Ekran

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: