Blenderarchitektury,  Kurs Archicad,  Projektowanie

Szkło aż do przesady?

Ze szkłem raźniej

O szkle w łazience napisano już dużo. Jednak zastanawiający jest trend, który mimo wszystko gna w stronę szklenia wszystkiego i wszędzie. Zgodzę się, iż jest to jakaś forma blichtru. Czy jednak ingerencja w niezachwiany porządek intymności w sferze togo co z siebie oddajemy naturze, jest zasadny? Mówiąc wprost, czy odczuwamy przyjemność oglądania swojego czy innego stolca w szklanej kuli? Niektórzy mogą się zastanawiać, i to dla nich powstają takie pomysły.

szklana łazienka

Ile szkła?

Wielu projektantów ogranicza się do okna lub szklenia w drzwiach. Jest to zdecydowanie uciekanie od powierzchni szklanych. Inni znowu wstawiają wszystko co się da. Dobrze, że nie stosuje się jeszcze szklanych ścian i szklanych rur z kanalizacji.

Drzwi szklane, ewentualnie szklana ścianka łazienki, w szkle mlecznym to dobre minimum dobrego, nieco ekstrawaganckiego wnętrza. Jednak już przesyt taki jak miska ustępowa to nie do końca dobre poczucie smaku.

wc szklane

A wanna?

Szklana wanna może dostarczyć dużo przyjemności, szczególnie osobie, która w danym momencie się nie kąpie.

Gdzie więc uciekać ze szkłem?

Pytanie czy jednak uciekać. W zależności od sposobności i zasobności portfela klienta należy stosować takie materiały, na które możemy sobie pozwolić ze względów finansowych i technicznych. Jeśli trafia się inwestor z preferencjami, to wbrew moim poprzednim wypowiedziom, należy przeć w zaparte i dać popis kunsztu projektanta. Innym detalem jest techniczne rozwiązanie wszystkich kwestii projektowych. Tutaj z czasem doświadczenie przynosi korekty.

szkło w łazience

Jesteśmy takimi projektantami, jakimi widzą nas klienci…

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: