szozdakrzysztof.pl

Cena za kurs archicad 17

Jest to podstawowe pytanie zadawane mi w trakcie rozmowy. Czasem nawet na początku. Jest to pytanie o tyle zasadne, że podstawowe, jednak nie tylko cena ma tutaj znaczenie.

Więc ile?

  • Szkolenie podstawowe z programu Archicad – 1200zł (szkolenie umożliwiające pracę na podstawowych i zaawansowanych narzędziach programu);
  • Szkolenie zaawansowane :75zł/h szkolenia w formie spotkania szkoleniowego w zależności od określonych przez zamawiającego godzin;

curvedbrickcornersplitl

O ile kwota nr 2 podlega negocjacjom w zależności od umowy i zakresu, to cena pierwsza jest tak jakby podstawową. Jest to kwota uśredniona. Przeanalizujmy głębiej. 1200 godzin to teoretycznie dużo. Za 30 godzin zegarowych. Jeśli tak liczymy to

1200/30=40zł/h

dużo? Za korepetycje z matematyki w jednostce czasu 45 minut ceny kształtują się w wysokości 50-60zł. Więc wychodzi że drożej.

Jeśli nadal wychodzi drogo, to zastanówmy się chociażby ile kosztuje wynajęcie przeciętnej sali w szkole czy innym biurowcu? Sala  to 30-60 zł, w biurowcu od 45zł. Jeśli kurs przeprowadzany byłby w biurowcu, to cena 1200zł za kurs indywidualny wzrosła by do 2450zł. To już jest sporo za szkolenie… a może i nie?

Udało mi się ostatnio uczestniczyć w szkoleniu specjalistycznym w Katowicach. Cena za to szkolenie była o wiele wyższa, jednak stwierdzam, że było warto.

Ok.  teraz zastanówmy się za co płacimy. Za lekcje historii? Za zasady geometrii czy ortografii? Nie. Płacimy za wiedzę specjalistyczną, która ubrana jest w odpowiednie ćwiczenia i objaśnienia.

Wiedza specjalistyczna. Tak, ucząc się np angielskiego na poziomie zaawansowanym czy wspomnianej matematyki na wysokim poziomie, to również dostajemy wiedzę specjalistyczną. Miejmy tego świadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: