szozdakrzysztof.pl

Ścianka gipsowo kartonowa g-k

Płyta gipsowa to w obecnych czasavch standard. Chyba nie znajdziemy już wnętrza, w którym nie mielibyśmy choć jednego takiego elementu. Ów geniusz składa się z gipsu (rdzeń) a po bokach obudowany kartonem. Odporny na ogień ale nie na wilgoć. Płyta g-k zyskała sobie powszechne uznanie z powodu łatwości jej zasrtosowania. Jest krucha i niewytrzymała na uderzenia, ale i tak ma rzeszę fanów.

image

Z płyty możemy wykonać np.:
¤ Ścianki i przegrody
¤ Ścianki pod stelaże podtynkowe
¤ Regały
¤ Półki ścienne
¤ Ozdobne ramy
¤ Sufit podwieszany prosty lub wielokondygnacyjny
¤ Faliste linie ozdobne
¤ Sufity nad np łóżkiem, w które możemy wkomponować wnęki, a w nie np szyny firan
¤ Blaty podumywalkowe
¤ Obudowy np wanny.
Pamiętaimy jednak że nie jest to sama płyta. Pod spodem znajduje się konstrukcja zależna od rodzaju zabudowy. Np w suficie mamy stalowe listwy, wieszaki i kotwy mocujące do stropu.. W zabudowach zaś jedynie listwy układane w solidną konstrukcję.

image

Taką ściankę możemy wykonać sami, biorąc pod uwagę jakość stelaża pod spodem. Nic się nie stanie jeśli przezbroimy naszą konstrukcję. Jeśli jednak zrobimy konstrukcję za bardzo wiotką, nasza ścianka gipsowo kartonowa nie wytrzyma długo.

image

Ścianka gipsowa może osłaniać nam przewody wodne, piony czy instalacje. Służy też bardzo często do równania ścian w kamienicach i we wszystkich budynkach, gdzie budowlańcy nie popisali się.
Z płyty gipsowej możemy wykonać różne nadwieszenia z lampami, halogenami czy ukrytymi paskamu ledowymi.

image

Wszystko to sprawia, że nasze wnętrze nabiera rozmachu
Bazując na swoim doświadczeniu z czystym sumieniem mogę polecić produkty firmy Lafarge, czyli płyty i systemy do płyt Nida Gips. Są niejako liderem na rynku. Sufity g-k i nie tylko to Armstrong. Jeśli jednak nie przykładamy mega uwagi do najwyższej klasy jakości, płyty dostępne w marketach takich jak LeroyMerlin czy Castorama również zdadzą egzamin.
Czego unikać? Błędów takich jak wykorzystywanie zwykłych płyt w twkich wnetrzach jak łazienka czy kuchnia (nawet sufity). Tytaj potrzebujemy płyty o podwiększonej odporności na wilgoć. Jeśli ktoś Wam powie, że dana płyta jest całkowicie wodoodporna, na dzień dzisiejszy nie współpracowałbym z nim, a przynajmniej ograniczył zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: