szozdakrzysztof.pl

jak wybrać sprzęt domowy?

Jak wybrać sprzęt domowy?

 

Wielu pisze obszerne referaty na ten temat. Opinii i rankingów w internecie znajdziemy całe multum, a co wtóry inny, nawet jeśli mowa o tym samym czajniku czy piekarniku.

Amica, Zepter czy Samsung. To tylko kilka nazw firm produkujących sprzęt AGD. Dla pewnej klasy urządzeń nie ma większej różnicy jakiego producenta wybierzemy. I tak większość produkowana jest w chinach lub innym „hurtowym” kraju. Dla nas, czyli przeciętnego użytkownika domowego wartość jednego punktu w jedną czy drugą stronę jest kompletnie nieodczuwalne. Zatem, czy warto inwestować w drogi sprzęt, z którego większości funkcji i tak nie skorzystamy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie mamy podejście do tematu. Jak ja wybieram DLA SIEBIE sprzęt? Najprościej jak się da: bazuję na ogólnych wypowiedziach od znajomych i własnych doświadczeniach. Nie ufam rankingom czy wypowiedziom w sklepach, bo wiem kto i po co je tworzy. Np płyta grzewcza gazowa szklana z Zelmera. Tyle negatywów na necie, a u mnie sprawdza się już dłuższy czas. Nikt mi nie gwarantował mega działania ani super wygodnego użytkowanie, a najbardziej czyszczenia. Ale jestem z niej zadowolony, bo spełnia moje niewygórowane oczekiwania.

jak wybrać sprzęt domowy

Więc jak najlepiej dobrać sprzęt? Wyeliminować to, co najtańsze, to co najdroższe, a wybrać z klasy która nas interesuje. Wybieramy zawsze z kimś, kto jest w stanie podsunąć nam jakiś pomysł, myśl czy zjechać nasze ambitne plany. Pamiętajmy również po co kupujemy dany sprzęt: czy ma wyglądać, czy być funkcjonalnym elementem wnętrza?

I ważna kwestia, przewidujmy, na ile mamy zamiar kupić dany sprzęt. Jeśli na 10 lat, proponuję zainwestować więcej. Jeśli na 203 lata, to chyba nie do końca warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: