szozdakrzysztof.pl

Szklana łazienka cz2

Przeszklona łazienka cz2

O szkle w łazience napisano już dużo. Jednak zastanawiający jest trend, który mimo wszystko gna w stronę szklenia wszystkiego i wszędzie. Zgodzę się, iż jest to jakaś forma blichtru. Czy jednak ingerencja w niezachwiany porządek intymności w sferze togo co z siebie oddajemy naturze, jest zasadny? Mówiąc wprost, czy odczuwamy przyjemność oglądania swojego czy innego stolca w szklanej kuli? Niektórzy mogą się zastanawiać, i to dla nich powstają takie pomysły.

szklana łazienka

Ile szkła?

Wielu projektantów ogranicza się do okna lub szklenia w drzwiach. Jest to zdecydowanie uciekanie od powierzchni szklanych. Inni znowu wstawiają wszystko co się da. Dobrze, że nie stosuje się jeszcze szklanych ścian i szklanych rur z kanalizacji.

Drzwi szklane, ewentualnie szklana ścianka łazienki, w szkle mlecznym to dobre minimum dobrego, nieco ekstrawaganckiego wnętrza. Jednak już przesyt taki jak miska ustępowa to nie do końca dobre poczucie smaku.

wc szklane

A wanna?

Szklana wanna może dostarczyć dużo przyjemności, szczególnie osobie, która w danym momencie się nie kąpie.

This slideshow requires JavaScript.

Gdzie więc uciekać ze szkłem?

Pytanie czy jednak uciekać. W zależności od sposobności i zasobności portfela klienta należy stosować takie materiały, na które możemy sobie pozwolić ze względów finansowych i technicznych. Jeśli trafia się inwestor z preferencjami, to wbrew moim poprzednim wypowiedziom, należy przeć w zaparte i dać popis kunsztu projektanta. Innym detalem jest techniczne rozwiązanie wszystkich kwestii projektowych. Tutaj z czasem doświadczenie przynosi korekty.

szkło w łazience

Jesteśmy takimi projektantami, jakimi widzą nas klienci…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: