szozdakrzysztof.pl

Lampka nocna vs lampka dla dziecka

Lampka nocna vs lampka dla dziecka

nocna lampka dla dziecka

W wielu przypadkach kupujemy lampy stojące lub lampki dziecięce, zapominając o jednej bardzo ważnej sprawie. Nasze oczy, w zależności od pory dnia i naszej kondycji, reagują w różny sposób. Wstając rano, lub podczas wieczornych podróży do toalety niekoniecznie musimy czy chcemy włączać pełne oświetlenie w pokoju, a spacer po ciemku grozi wdepnięciem w zabawkę lub kota. Rozwiązaniem, bardzo często zapominanym, czy niedocenianym są ściemniacze.

Działają na zasadzie zmniejszania natężenia światła od 0 do pełnej sprawności. Jeśli rozważać ściemniacz podtynkowy, mamy do wybory pełny asortyment, od dotykowych, przez przyciskowe i , chyba najbardziej popularne,  obrotowe. Jak działa ściemniacz możemy zobaczyć na poniższym filmiku:

Ściemniacz jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o lampki dziecięce. Jednak nie wszystkie akcesoria dla najmłodszych są w taki gadżet zaopatrzone. Jeśli kupiliśmy lampkę dla dziecka z włącznikiem „w kablu”, to dzielny tatuś ma pole do popisu.

CO robimy? Należy rozkręcić włącznik i w jego miejsce wkręcić ściemniacz. Kable przepinamy w taki sposób, w jaki wymontowaliśmy z oryginalnego włącznika. Dzięki tak prostemu zabiegowi mamy zhackowaną lampkę.

ściemniacz kablowy

Jest to sposób na tyle prosty, że tworzenie filmiku chyba jest zbędne.

Jeśli natomiast nasz włącznik znajduje się w obudowie czy korpusie lampki, nie będziemy przecież rozbrajać całości. Tutaj mamy do dyspozycji inne rozwiązanie.

Ściemniacz gniazdkowy.

Podłączamy między gniazdko a przewód i pilotem sterujemy oświetleniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zgasić dziecku lamkę z sypialni itd.

ściemniacz gniazkowy

Przeszukując internet dogrzebałem się do jeszcze jednej opcji, ściemniacz w podstawie żarówki. Jeśli zastosujemy ją do lampy wiszącej lub lampki nocnej czy też lampy stojącej, mamy pełny komfort, niedostępny dla dziecka z poziomu podłogi.

ściemniacz żarówki

 

Gdy jednak rozpatrujemy oświetlenie u dziecka małego, najlepiej zhackować lampki, czyli przykład pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: