Frywolnie,  Projektowanie

Lampka nocna vs lampka dla dziecka

Lampka nocna vs lampka dla dziecka

nocna lampka dla dziecka

W wielu przypadkach kupujemy lampy stojące lub lampki dziecięce, zapominając o jednej bardzo ważnej sprawie. Nasze oczy, w zależności od pory dnia i naszej kondycji, reagują w różny sposób. Wstając rano, lub podczas wieczornych podróży do toalety niekoniecznie musimy czy chcemy włączać pełne oświetlenie w pokoju, a spacer po ciemku grozi wdepnięciem w zabawkę lub kota. Rozwiązaniem, bardzo często zapominanym, czy niedocenianym są ściemniacze.

Działają na zasadzie zmniejszania natężenia światła od 0 do pełnej sprawności. Jeśli rozważać ściemniacz podtynkowy, mamy do wybory pełny asortyment, od dotykowych, przez przyciskowe i , chyba najbardziej popularne,  obrotowe. Jak działa ściemniacz możemy zobaczyć na poniższym filmiku:

Ściemniacz jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o lampki dziecięce. Jednak nie wszystkie akcesoria dla najmłodszych są w taki gadżet zaopatrzone. Jeśli kupiliśmy lampkę dla dziecka z włącznikiem „w kablu”, to dzielny tatuś ma pole do popisu.

CO robimy? Należy rozkręcić włącznik i w jego miejsce wkręcić ściemniacz. Kable przepinamy w taki sposób, w jaki wymontowaliśmy z oryginalnego włącznika. Dzięki tak prostemu zabiegowi mamy zhackowaną lampkę.

ściemniacz kablowy

Jest to sposób na tyle prosty, że tworzenie filmiku chyba jest zbędne.

Jeśli natomiast nasz włącznik znajduje się w obudowie czy korpusie lampki, nie będziemy przecież rozbrajać całości. Tutaj mamy do dyspozycji inne rozwiązanie.

Ściemniacz gniazdkowy.

Podłączamy między gniazdko a przewód i pilotem sterujemy oświetleniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zgasić dziecku lamkę z sypialni itd.

ściemniacz gniazkowy

Przeszukując internet dogrzebałem się do jeszcze jednej opcji, ściemniacz w podstawie żarówki. Jeśli zastosujemy ją do lampy wiszącej lub lampki nocnej czy też lampy stojącej, mamy pełny komfort, niedostępny dla dziecka z poziomu podłogi.

ściemniacz żarówki

 

Gdy jednak rozpatrujemy oświetlenie u dziecka małego, najlepiej zhackować lampki, czyli przykład pierwszy.

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: