Projektowanie

Magiczna szyba

Dla celów naukowych zacząłem wgłębiać się w technologię, jak do niedawana wydawało mi się, kosmiczną. Wyobrażaliście sobie , oglądając niektóre filmy s-f, że stoicie przed szybą, która po chwili zmienia się z kryształowej w matową? Całkowicie nietransparentną? A gdy macie taką potrzebę, szyba powrotem wraca do swojej postaci.

magic glass szkło magoczne elektryczna szyba

Otóż szukając materiałów do projektu, natrafiłem na coś co nazwano magiczną szybą. Jest to technologia, którą znalazłem w dwóch firmach, jedna z Seulu, druga z Hong Kongu.Patent jak najbardziej do zastosowania i wykorzystania, pytanie czy w Polsce ktoś tym handluje?

Pamiętacie film Equilibrium i matową szybę oklejoną folią? Po której zdarciu ukazuje się zachód słońca? Zamiast rolet, chroniących nas przed wścibskimi sąsiadami, można by zastosować właśnie takie rozwiązanie. Szklane drzwi do pokoi, które zamykamy w razie potrzeby. Rozwiązań może być tyle ile pomysłów wykorzystania.

Zapraszam do obejrzenia poniższych filmów, obrazujących efekt.

Mało? jedna z firm wprowadziła to rozwiazanie jako system zabezpieczajacy do aut:

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: