Blenderarchitektury,  Projektowanie

Blender 3d – modelowanie sufitu

Blender 3d oprócz narzędzi do animacji czy wizualizacji, posiada wiele rozbudowanych narzędzi do modelowania trójwymiarowego. Poniżej zdjęcie a raczej widok jednej z ostatnich prac, przedstawiających sufit do mieszkania prywatnego. Zakres prac to tylko model konstrukcji sufitu, wyeksportowanie do 3ds czyli do pliku wymiany, po czym wysyłka do klienta.

Model opiera się na systemie powtarzalnym, tzn. co pewną ilość żeber, linie się dubluje. Każde z żeber posiada jednak indywidualny charakter poprzez zastosowanie przesunięcia linii fali o kilkanaście centymetrów względem poprzednio powtórzonego modułu. Przesunięcia linii następują raz w prawo, raz w lewo, dzięki czemu bez dogłębnej analizy, nie można stwierdzić, które z żeber się dublują.

Projekt na zlecenie prywatne.

modelowanie 3d blender 3d

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: