szozdakrzysztof.pl

Żarówka LED dla afryki – design w służbie postępu

Wertując tematyki potrzebne przy pracy, natknąłem się  na ciekawy temat związany z oświetleniem:dokładny tekst tutaj

Rozwiązanie świetne, jednak jej cena wynosząca 50zł/szt jest z leksza elementem dyskwalifikującym. Pytanie, czy zamiast lekko designerskiego kształtu, nie dało by się sklecić czegoś bardziej topornego, opartego nie o system illuminacji, a o odblask i powielenie odbicia? W moim zamyśle miało by to działać jak odblaski w światłach samochodowych, jednak lekko matowa szybka spełniałaby funkcję luminescencji.

Oświetlenie led jest jednym z najbardziej ergonomicznych rozwiązań, zarówno dla czarnego kontynentu, jak i dla przeciętnego polaka.

Zmiana oświetlenia w domu, początkowy koszt może wydawać się astronomiczny, jednak daje naprawdę ogromne oszczędności. Wymiana wszystkich żarówek w sufitach podwieszanych na ledówki (biały ciepły) zmienia sposób oświetlania wnętrza, zmniejsza pobór prądu, i wywołuje zachwyt wszystkich gości – tak jest u mnie 🙂

Jeśli już wspomniałem jak jest u mnie, to jest tak:

Płyty polerowane odbijają światło, kamień elewacyjny nabiera głębi, a sufit podwieszony skrywa halogeniki ledowe oświetlające wnętrze. Halogeny podłączone na dwie fazy: tryb dzienny i nocny (2 środkowe lampki). Sprawdza się całkowicie, wygląda niesamowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: