szozdakrzysztof.pl

Archicad – kurs

Szkolenie własnych doskonałości nie dotyczy wybranych osób, jedynie wybrani zdają sobie z tego sprawę. Szlifując kolejne niezwykłe umiejętności potrzebne jest to coś co posunie nas dalej, krok za krokiem w stronę doskonałości, do której jednak nigdy nie dojdziemy. „Praca nigdy nie jest skończona, może jedynie nadawać się do przedstawienia”. Mając takie podejście do wielu spraw, możemy powiększyć swoją przewagę nad konkurentami. Znając swój cel i umiejętności możemy określić granice, gdzie po jednej stronie mamy poświęcenie i pasję, a po drugiej przymus wykonania czynności. Nie należy jej przekraczać, gdyż pasja może ulecieć jak ogniskowy dym.

Przyjemność pracy wymaga niezwykłego rygoru, samodyscypliny i zaangażowania. Rygor nie jest dobrowolnością przy chęci biegłej, szybkiej pracy z Archicadem. Każda decyzja niesie za sobą konkretne następstwa, które mogą dodatkowo przyśpieszyć postęp prac, lub je całkowicie zniweczyć. To zagadnienie jest również, w szerszym rozwinięciu, tematem zajęć na kursie archicada prowadzonego obecnie.

Nie jest absolutnie prawdą, że pracując na archicadzie nie musimy się przejmować niczym i po prostu układamy klocki lego. Jeśli ktoś podchodzi do pracy w ten sposób, może sobie darować próbę pracy na tym oprogramowaniu.

Archicad jest programem do projektowania parametrycznego i takim powinien pozostać. Z drugiej strony ile jest osób kupujących smartphona, tylko po to, aby wykonywać połączenia telefoniczne? Ogrom.

Każdy z programów używanych do pracy wymaga jednakowego zaangażowania w pracę, a efekt widoczny jest przy. Jednym z nich jest oczywiście Blender. Poniżej praca wykonana w tym właśnie programie. Nie jest to kopia dostępnej na necie pracy, jednakże, wzorowana całkowicie. Wykorzystany silnik cycles i całonocny rendering dały taki efekt, który można ocenić samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: