szozdakrzysztof.pl

Przepis na kuchnię Ikea Aventos

Kuchnia to miejsce w którym nasze dziecięce marzenia o byciu szefem kuchni się spełniają. Tutaj również przezywamy chwile jako młodzi rodzice, podgrzewając mleko czy mieląc pierwsze przecierki.

Pomieszczenie to ma tak wiele twarzy, jak wielu pomysłów może nam dostarczyć życie.

Ikea korzysta od wielu lat ze znakomitego systemu firmy Blum. Jest to jeden z liderów w Polsce, a jego systemy naprawdę są warte swojej ceny. Wśród nich znajdziemy takie wynalazki jak znane nam z szafek samo domykacze, dzięki którym nie trzaskamy, czy tandemboxy, czyli nasze ulubione szuflady.

Jednak z założenia Ikea nie korzysta ze wszystkich nowości i wynalazków wspomnianej już firmy.

Co nie znaczy, że my nie możemy. Jeśli projektujemy kuchnię, możemy zabrać wszystkie zawiasy, zamontować inne, a te niewykorzystane w nieuszkodzonych opakowaniach zwrócić powrotem do sklepu. Dlaczego tym piszę? Bo uwielbiam zmieniać to , co już ktoś raz zaprojektował. Lubię tez patrzeć, jak inni projektanci dodają coś do moich projektów od siebie.

Są dwa bardzo popularne systemy rzadko stosowane przez użytkowników Ikea. Jedna to  TIP-ON, czyli popychamy, a szafka troszkę nam się otwiera. Rozwiązanie idealne, jeśli nie chcemy mieć uchwytów we frontach i zachować pełną gładkość mebli.

 

Drugim rozwiązaniem polecanym klientom, czy po prostu ludziom, którzy chcą mieć coś fajnego, popularnego, ale i indywidualnego jest zawias aventos.

Najbardziej efektownym jest HF, którym łamiemy podwójny front na pół.

Ponieważ możemy mieć z tym mały problem przy niektórych szafkach można zastosować inny, równie efektowny Aventos HL, widoczny poniżej.

Już zastosowanie jedynie takich drobnych zmian w stosunku do oryginału, jest w stanie zmienić kuchnię, czy dowolne pomieszczenie z meblami Ikea w całkowicie nowy, wygodny w użytkowaniu twór.

Polecam każdemu zabawę z meblami, jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach, zapraszam do kontaktu, każdy pomysł można zaprojektować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: