szozdakrzysztof.pl

Projekt biurka resource

Pracując nad projektami dla różnych klientów pojawiają się czasem bardzo fantazyjne pomysły, a czasem są to rozwiązania nietypowe. Tak też stało się w tym przypadku.

Projekt biurka szklanego powstał w oparciu o proste wytyczne: funkcjonalność, efektywność, szkło i stal, estetyka. Biurko, a właściwie kącik do pracy został tak zaprojektowany, aby nie rozpraszał użytkownika, a jednocześnie by dawał mu poczucie pełnej satysfakcji.

Biurko szklane ze szkła hartowanego, na dwóch wspornikach stalowych mocowanych do ściany. Nad i pod biurkiem na ścianie umieszczono kamień elewacyjny o lekko rdzawym zabarwieniu. Płytki podłogowe to Nowa Gala Sw03 czyli popularny StoneWood. Łączą one w sobie wygląd drewna oraz funkcjonalność płytek ceramicznych. Po prawej stronie półki szklane z ikea, oczywiście po lekkiej modyfikacji. Na ściance po prawej stronie umieszczono najważniejsze słowa klucze dla użytkownika.

Monitor podwieszony na stalowym stelażu, monitorek oczywiście trójdzielny. Klawiatura i myszka bezprzewodowa. Po prawej stronie biurka zlokalizowano część komutera zawierającego napędy i wtyki. Reszta schowana.

Całość skomponowana w iście minimalistycznym stylu, przyjaznym spokojnej, twórczej pracy.

Projekt wykonany częściowo w Archicad15, model dokończony w Blender3d, Wizualizacja wykonana w Blender Cycles.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: