Blenderarchitektury,  Projektowanie

Szuflady w ścianie

Małe mieszkanie to zawsze problem. Jednak nawet w większym mieszkaniu znajdą się przestrzenie, które możemy jeszcze dodatkowo zagospodarować. Rozwiązanie, które przyszło nagle pojawiło się przy przeglądaniu katalogu blum. Nie ma to do końca z blumem nic wspólnego, jednak rozwiązanie godne uwagi.

Miejscem działania jest poddasze,a część mieszkalną pomieszczenia ograniczają jak na razie belki i słupki drewniane podtrzymujące konstrukcję dachu kopertowego. Pierwszym rozwiązaniem była zabudowa tych przestrzeni, ponieważ wydawały się nieatrakcyjne.

Jednak pracując nad projektem zgodnie z preferencjami klientów, nie za bardzo chciałem się z tym zgodzić. Pierwszym kreatywnym pomysłem było zabudowanie pomieszczenia zabudową meblową, tzn zrobić kilka ścianek stałych, kilka drzwiczek, tak aby można było we wnęki wstawić np krzesła, kartony itd.

Myśląc jednak o fakcie, iż klientka ma poważne problemy z kręgosłupem, zdecydowałem się na inny pomysł, który narodził się w głowie przypadkiem. Szuflady w ścianie, czyli zabudowa systemem szuflad.

Szuflada drewniana, na niewielkich pełnych kółkach, które poruszają się na szynach. Fronty wzmocnione, aby nie pękały pod wpływem otwierania szuflady za niewielki uchwyt. Całoś w konwencji dwóch głębokości. Płytsza szuflada w miejscach, gdzie mamy np komin. Głębsza na pozostałej przestrzeni.

Pomysł o tyle prosty w realizacji, iż nie wymaga większego nakładu technologicznego.

Poniższy filmik prezentuje sposób otwierania ( z opcją przy pierwszej szufladzie).

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: