szozdakrzysztof.pl

Szuflady w ścianie

Małe mieszkanie to zawsze problem. Jednak nawet w większym mieszkaniu znajdą się przestrzenie, które możemy jeszcze dodatkowo zagospodarować. Rozwiązanie, które przyszło nagle pojawiło się przy przeglądaniu katalogu blum. Nie ma to do końca z blumem nic wspólnego, jednak rozwiązanie godne uwagi.

Miejscem działania jest poddasze,a część mieszkalną pomieszczenia ograniczają jak na razie belki i słupki drewniane podtrzymujące konstrukcję dachu kopertowego. Pierwszym rozwiązaniem była zabudowa tych przestrzeni, ponieważ wydawały się nieatrakcyjne.

Jednak pracując nad projektem zgodnie z preferencjami klientów, nie za bardzo chciałem się z tym zgodzić. Pierwszym kreatywnym pomysłem było zabudowanie pomieszczenia zabudową meblową, tzn zrobić kilka ścianek stałych, kilka drzwiczek, tak aby można było we wnęki wstawić np krzesła, kartony itd.

Myśląc jednak o fakcie, iż klientka ma poważne problemy z kręgosłupem, zdecydowałem się na inny pomysł, który narodził się w głowie przypadkiem. Szuflady w ścianie, czyli zabudowa systemem szuflad.

Szuflada drewniana, na niewielkich pełnych kółkach, które poruszają się na szynach. Fronty wzmocnione, aby nie pękały pod wpływem otwierania szuflady za niewielki uchwyt. Całoś w konwencji dwóch głębokości. Płytsza szuflada w miejscach, gdzie mamy np komin. Głębsza na pozostałej przestrzeni.

Pomysł o tyle prosty w realizacji, iż nie wymaga większego nakładu technologicznego.

Poniższy filmik prezentuje sposób otwierania ( z opcją przy pierwszej szufladzie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: