Blenderarchitektury

Pekin Hotel

Podczas przejazdu po części wybrzeża polskiego morza, w okolicach helu, we Władysławowie zauważyłem budynek, którego konstrukcja dachu nadaje się idealnie do ćwiczeń w archicadzie. Hotel Pekin we Władysławowie, otwarty w 2000 roku, pokazujący gościom część dalekiego wschodu, namiastkę tamtego świata. Wracając jednak do kształtu.

Budynek formą nieskomplikowany, jednak dach przywodzi na myśl kształty odwróconego wycinka kolebki. I to jest jeden ze sposobów wyrzeźbienia tego kształtu.

Osobom chcącym zgłębić mocniejsze kształty polecam modelowanie tradycyjnej chińskiej architektury. Modelowanie od podstawowej konstrukcji, poprzez detale, dachówki i wykończenia. Modelowanie polecam zacząć od zapoznania się ze stroną http://www.youtube.com/results?search_query=chinese+roof+in+archicad i zawartymi na niej filmikami. Troszkę inwencji i gotowe.

 

Efekt takiego modelowanie – jak zawsze piorunujący.

Jeśli komuś nie udaje się w archicadzie, polecam modelowanie detali w zewnętrznych modelerach (np blender)  i przeżucenie kształtu do archicada.

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: