szozdakrzysztof.pl

Doskonaląc siebie

Wszystko jest dla ludzi, ostatni miesiąc minął na pracy nad samym sobą i nad umiejętonościami osób szkolonych. Zróżnicowany poziom osób na kursach jest jednym z wyzwań sprawiających, że prowadzenie takich zajęć powoduje drobne, ach charakterystyczne emocje. Kolejna grupa skończyła kilka dni temu swoje zmagania z problemami pozyskiwania wiedzy o Archicadzie. Jednak projektowanie dla ludzi to nie tylko Archicad i jego zaawansowane opcje.


Miniony miesiąc minął również na spełnianiu marzeń ludzi zlecających projekty w systemie IKEA. Oczywiście dla niektórych osób wydaje się to śmieszne, ale nie ma tutaj nic humorystycznego. System Ikea z jednej strony jest bardzo standardowym, rozpowszechnionym elementem, z drugiej troszkę niedocenianym. Produkcja odbywa się w megafabryce a nie gdzieś za rogiem w garażu. Projektowanie również nie należy do najbardziej zacofanych.

Plusem powyższego systemu jest jego przemyślany sposób detali i połączeń. Niezbyt wielka liczba szerokości jest jego minusem, ale zarazem i jednym z największych pozytywów. Produkcja na całkowite zamówienie z szafkami szerokości 33,5cm lub podobnymi ma swoje plusy, jednak wielkość i marka firmy zapewnia nam jedną z najbardziej komfortowych rzeczy. Pewność , że nie padną z dnia na dzień.

Niestety jeśli ktoś chce fronty w kolorze pomarańczy lub blat z białego kompozytu, musi sobie radzić inaczej. Jak przy projektowaniu w Archicadzie czy innym programie, bardzo istotnym elementem jest tzw. Kombinatoryka; czyli kombinuj jak możesz a wyjdziesz na swoje. Osobiście w swojej kuchni mam zastosowaną powyższą zasadę. Kuchnia Liljestad, blat drewniany zamawiany i przycinany w Castoramie wg rysunków. Niestety w Ikei nie chcieli tego wykonać. I przyznam, że jestem mega zadowolony. Uchwyty do frontów podobne jak dostępne w IKEA, jednak różnicę dla wprawnego oka widać. Okładziny ścianek pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi – znalezione płytki dostępne jedynie w OBI. Oświetlenie sufitowe wpuszczane w sufit to Leroy. Czyli z każdego po trochu aby uzyskać w pełni pożądany efekt.

 

Projektując dla osób chętnych w ikea planer, mam ten komfort, iż klient po zakupie i przekazaniu projektu, jest w stanie pojechać do sklepu i od razu zamówić meble wraz z transportem i złożeniem. Duży mega plus, o ile mamy już elektrykę i Wodkan pociągnięte.

Każdy z projektów wykonywanych dla klientów indywidualnych, po delikatnych modyfikacjach, możliwe są do zakupienia czy poprzez prywatne zgłoszenie, czy poprzez serwis 

Zapraszam do przejrzenia poniżej zamieszczonego filmu, który daje obraz o tym jak bardzo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: