Blenderarchitektury,  Projekt IKEA

Doskonaląc siebie

Wszystko jest dla ludzi, ostatni miesiąc minął na pracy nad samym sobą i nad umiejętonościami osób szkolonych. Zróżnicowany poziom osób na kursach jest jednym z wyzwań sprawiających, że prowadzenie takich zajęć powoduje drobne, ach charakterystyczne emocje. Kolejna grupa skończyła kilka dni temu swoje zmagania z problemami pozyskiwania wiedzy o Archicadzie. Jednak projektowanie dla ludzi to nie tylko Archicad i jego zaawansowane opcje.


Miniony miesiąc minął również na spełnianiu marzeń ludzi zlecających projekty w systemie IKEA. Oczywiście dla niektórych osób wydaje się to śmieszne, ale nie ma tutaj nic humorystycznego. System Ikea z jednej strony jest bardzo standardowym, rozpowszechnionym elementem, z drugiej troszkę niedocenianym. Produkcja odbywa się w megafabryce a nie gdzieś za rogiem w garażu. Projektowanie również nie należy do najbardziej zacofanych.

Plusem powyższego systemu jest jego przemyślany sposób detali i połączeń. Niezbyt wielka liczba szerokości jest jego minusem, ale zarazem i jednym z największych pozytywów. Produkcja na całkowite zamówienie z szafkami szerokości 33,5cm lub podobnymi ma swoje plusy, jednak wielkość i marka firmy zapewnia nam jedną z najbardziej komfortowych rzeczy. Pewność , że nie padną z dnia na dzień.

Niestety jeśli ktoś chce fronty w kolorze pomarańczy lub blat z białego kompozytu, musi sobie radzić inaczej. Jak przy projektowaniu w Archicadzie czy innym programie, bardzo istotnym elementem jest tzw. Kombinatoryka; czyli kombinuj jak możesz a wyjdziesz na swoje. Osobiście w swojej kuchni mam zastosowaną powyższą zasadę. Kuchnia Liljestad, blat drewniany zamawiany i przycinany w Castoramie wg rysunków. Niestety w Ikei nie chcieli tego wykonać. I przyznam, że jestem mega zadowolony. Uchwyty do frontów podobne jak dostępne w IKEA, jednak różnicę dla wprawnego oka widać. Okładziny ścianek pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi – znalezione płytki dostępne jedynie w OBI. Oświetlenie sufitowe wpuszczane w sufit to Leroy. Czyli z każdego po trochu aby uzyskać w pełni pożądany efekt.

 

Projektując dla osób chętnych w ikea planer, mam ten komfort, iż klient po zakupie i przekazaniu projektu, jest w stanie pojechać do sklepu i od razu zamówić meble wraz z transportem i złożeniem. Duży mega plus, o ile mamy już elektrykę i Wodkan pociągnięte.

Każdy z projektów wykonywanych dla klientów indywidualnych, po delikatnych modyfikacjach, możliwe są do zakupienia czy poprzez prywatne zgłoszenie, czy poprzez serwis 

Zapraszam do przejrzenia poniżej zamieszczonego filmu, który daje obraz o tym jak bardzo

I am a 3d creator, making 3d models, sculptures, rendering and animation. I crwate products, and I'm proud to be archicoach for those who has trusted me. For several years I am fully autonomic freelancer, making my clients and students proud to work together. I am not a 24h working machine. In every free time I ride on my horses over the forests and spend time with my wife and daughter. Make Yourself proud too.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: